Pobeda Seljaka u Beloševcu

U 19. kolu Srpske lige “Zapad“, fudbaleri beloševačke Pobede neprijatno su iznenadili svoje navijače, pošto su na svom terenu poraženi sa 2:1 od ekipe Seljaka iz Mihajlovca.

Veliko iznenađenje u Beloševcu. Oslabljena Pobeda neigranjem golmana Vranića zbog povrede i Lepovića zbog parnih kartona potpuno je razočarala i pretrpela poraz.

Seljak je iznenadio Pobedu ranim golom u 9. minutu kada je udarac Ćirovića pokušao da izblokira Vukomanović, ali je lopta završila iza leđa golmana Glavičanina.

U 11.minutu zbog ofsajda poništen je gol Dmitrovića. U 13.minutu udarac Ćirovića odbranio je Glavičanin. Tek u 22.minutu Pobeda je imala prvu priliku preko Stojanovića, ali je Sočanac glavom skrenuo loptu pored stative.

U 42.minutu dogodila se sporna situacija kada je Sočanac laktom udario u lice Avdića. Na intervenciju pomoćnika Tiodorovića dosuđen je kazneni udarac za Pobedu, a siguran egzekutor bio je Stojanović. U tom momentu isključen je igrač Seljaka Sočanac i tada se očekivalo da će domaći lagano da krunišu nadmoć na terenu.

Međutim, umesto u mrežu Seljaka, lopta je završila iza leđa golmana Pobede. Rezervista Stanojević je u 63.minutu izvrsno prošao desnom stranom i centrirao do strelca Simeunovića, koji koristi grešku golmana Glavičanina.

Nakon primljenog gola Beloševčani su igrali nervozno, pa je na kraju susreta viđeno još jedno isključenje i to domaćeg štopera Nikolića, čime je poraz još teži.

Pobeda – Seljak 1:2 (1:1)

BELOŠEVAC
Igralište pored pruge.
Gledalaca: 100
Sudija: Stefan Jevremović (Gornji  Milanovac)
Žuti kartoni: Vukomanović, N.Rakić (Pobeda), Oljača, Ivković (Seljak)
Crveni  karton: Sočanac (Seljak), Nikolić (Pobeda).
Strelci: 0:1 Ćirović 9, 1:1 Stojanović 42. iz jedanesterca, 1:2 Simeunović u 63.minutu.

POBEDA: Glavičanin, Bjelanović (Jeremić), Knežević (Miljković), Nikolić, Ljujić, Vukomanović, Rakić, Stojanović, Đuričić, Popović (Barać), Avdić.

SELJAK: Trbojević, Janković, Milić, Sočanac, Ćirović, Isaković (Ivković), Živković, Simeunović (Pejić), Dmitrović (Stanojević), Oljača, Živić.

Igrač utakmice: Vladimir Ćirović (Seljak)

Nakon 19. kola Pobeda zauzima petu poziciju sa 30 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Polet. Vodeća Sloga i Mladi radnik imaju po 36. U narednom kolu Beloševčani će biti na velikom iskušenju, pošto će gostovati trećeplasiranoj Mačvi u Šapcu.

Izvor i foto: Željko Marinković