Pioniri Radničkog srušili lidera

Fudbaleri Radničkog nastavljaju sa sjajnim partijama u Pionirskoj ligi Srbije. U derbi meču 19. kola, mladi Kragujevčani su na svom terenu savladali Crvenu zvezdu sa 2:1 i naneli joj prvi poraz u dosadašnjem delu sezone.

Derbi utakmica u Kragujevcu odlučena je na samom kraju. Po prohladnom vremenu Kragujevčani se u početku nisu snašli, što je rezultiralo boljom igrom Beograđana i zasluženim vođstvom u 25.minutu, nakon odličnog centaršuta sa leve strane Romanića i udarca glavom Cvetkovića na drugoj stativi.

Većim delom utakmice Crvena Zvezda je dominirala, stvarala šanse, ali više nisu uspeli da savladaju golmana domaćih Markovića. Zato je finiš pripao domaćoj ekipi, koja je vrebala svoje šanse iz kontranapada.

U 67.minutu Vasiljević je izveo slobodan udarac, Džamić je prosledio loptu do usamljenog Goljovića, pogodak je bio neminovan, 1:1.

I onda sa klupe ulazi visoki Tatović, koji u zadnjem minutu pas Goljovića sprovodi u gol lidera za veliko slavlje Kragujevčana, koji su se ovom pobedom izjednačili sa OFK Beogradom na drugoj poziciji sa 39 bodova sa kojim će već narednog vikenda odmeriti snage.

Radnički 1923 – Crvena zvezda 2:1 (0:1)

Prvi pomoćni teren: Čika  Dače