Arsenalu derbi protiv Kolonije

U derbiju 20. kola Prve Gradske lige FSGKG, fudbaleri Arsenala su na svom stadionu u Palilulama savladali direktnog konkurenta za viši rang, ekipu Kolonije sa 2:0 (2:0).

Da li je već poznat novi prvak Prve gradske lige? Naravno, još ima da se igra, ali ova utakmica je možda bila i odlučujuća.

Derbi je očekivao da dobije ovaj odgovor, ali pošto obe ekipe igraju promenljivo, sve je moguće. Ovaj derbi zasluženo je pripao Palilulcima, a utakmicu su obeležila isključenja igrača na obe strane.

Kolonija je od 24.minuta imala brojčanu prednost, zbog isključenja Stevića, ali to nije uspela da kruniše. U finišu su ostali bez Ćubića, pa su u tom trenutku strane bile izjednačene.

Rano vođstvo u 3. minutu nakon akcije Stefanovića i gola glavom mladog Simića najavilo je pobednika, a iskusni Stefanović je tek iz drugog udarca uspeo da se upiše u strelce u 10.minutu utakmice, i praktično reši pobednika.

Arsenal – Kolonija 2:0 (2:0)

Stadion: Arsenala
Gledalaca: 200
Sudija: Siniša Stefanović (Kragujevac)
Žuti kartoni: U.Stević (Arsenal), Kučević (Kolonija)
Crveni kartoni: A.Stević (Arsenal), Ćubić (Kolonija).
Strelci: 1:0 Simić 3, 2:0 Stefanović u 10.minutu.

ARSENAL: Čalović, Radojević, Kuč, Lazović, Filipović, Prodanović (Savić), Blagojević (Petrović), A.Stević, U.Stević (Belošević), Stefanović, Simić.

KOLONIJA: Perovanović, Jeremić, Vulović, Đorđević (Ćubić), Kučević (Maksimović), B.Božović, Radić, Ristić, Mišković, Mijanović, S.Božović.

Igrač utakmice: Srđan Simić (Arsenal).

U ostalim utakmicama ovog kola Sušica je kao gost slavila u Desimirovcu i izbila na drugu poziciju tabele sa realnim šansama za viši rang. Maršićanci su neočekivano poraženi od predposlednje Šumadije, dok je najubedljiviju pobedu ostvarila ekipa Seljaka koja je u Malim Pčelicama sa 4:1 porazila Erdogliju.