Pobeda Radničkog 1950 u derbiju sa Čajetnicima

KK Radnicki 1950Derbi 7. kola Druge lige Srbije između Radničkog 1950 i Zlatibora iz Čajetine pripao je kragujevačkoj ekipi, koja je pred oko 500 gledalaca u hali „Gordana Goca Bogojević“ slavila rezultatom 80:75 (15:18, 21:20, 18:15, 26:22).

Još jednom je kragujevački drugligaš došao do pobede u neizvesnoj završnici, što govori o pobedničkom karakteru momaka koje sa klupe predvodi trener Igor Todorović.

Gosti iz Čajetine bili su bolji u prvom poluvremena. U obe četvrtine ekipa Zlatibora dolazila je do osam poena prednosti, koju su domaći košarkaši uspevali da smanje, pa su tako na poluvremnu gosti imali samo dva poena viška – 38:36.

Na startu treće četvrtine košarkaši Radničkog 1950 kreirali su seriju od šest uzastopnih poena i tako prešli u vođstvo. Ipak, domaći nisu nikako uspevali da se značajnije rezultatski odlepe, pa se ušlo u neizvesnu završnicu.

Prelomni trenutak susreta dogodio se dvadesetak sekundi kraja utakmice, kada je nakon pogođenih slobodnih bacanja Ivana Nedeljkovića iskusni Nenad Tanasijević ukrao loptu Stanisavljeviću i sa linije slobodnih bacanja odveo Kragujevčane na nedostižnih „plus pet“.

Nikola Kostić sa 19, Filip Lalović sa 17 i Srđan Stojanović sa 13 poena bili su najefikasniji u taboru pobedničkog tima. Kod gostiju iz Čajetine Marić je postigao čak 27 poena, Kojić i Jevđić su ubacili po 14, a Stanisavljević 12 poena.

Radnički 1950 – Zlatibor 80:75 (15:18, 21:20, 18:15, 26:22)

Hala: „Gordana Goca Bogojević“.
Gledalaca: 500.
Sudije: Savić (Kovin), Marković (Čačak) i Zlatković (Beograd).

RADNIČKI 1950: Kostić 19, Lalović 17, Đurđević, Lakićević, Nedeljković 7, Tripković 3, Stojanović 13, Popović 4, J.Tanasijević, Beloica, Drašković 9, N.Tanasijević 8. Trener: Igor Todorović.

ZLATIBOR: Tmušić, Mukanović, Stevović, Brašanac, Stanisavljević 12, Jevđić 14, Kojić 14, Vulić 5, Smolović 3, Marić 27, Đurašević, Čorbić. Trener: Dušan Radović.

Pobeda u susretu sa Čajetincima omogućila je kragujevačkom drugoligašu da i dalje ostane na vrhu tabele, zajedno sa novosadskom Vojvodinom.

U 8. kolu košarkaši Radničkog 1950 gostovaće ekipi Rtnja u Boljevcu. Taj susret igra se u subotu, sa početkom od 18 časova.