Pobeda nad Jugovićem za prekid „crne serije“

RK Radnički-Jugović

Rukometaši Radničkog su prekinuli seriju od tri vezana poraza u plej-ofu, nakon što su večeras u svom „Jezeru“ slavili protiv Jugovića iz Kaća sa ubedljivih 39:30 (17:16).

Pred malobrojnom publikom u „Jezeru“, domaći tim je slomio otpor gostiju iz Kaća tek polovinom drugog poluvremena.

Jugović je bolje ušao u meč i diktirao u ritam u prvih petnaestak minuta igre. Domaćin je do preokreta i prvog vođstva na utakmici stigao tek u 16. minutu (11:10). U 20. minutu Kragujevčani su stigli do tri gola prednosti (14:11), ali su gosti iz Kaća uspeli da na odmor odu sa samo golom zaostatka (17:16).

Radnički bolje otvara drugo poluvreme i stiže do 22:18 u 36. minutu. Kragujevčani su uspeli da održe 4-5 gola prednosti do 49. minuta, kada serijom od tri vezana gola odlaze na „plus sedam“ (33:26), što je faktički i prelomilo meč, pošto gosti nisu uspeli da adekvatno odgovore na ovu seriju domaćina.

Junak meča bio je mladi Janko Gemaljević, koji je dostojno zamenio kapitena Petrovića sa 14 odbrana. Gugleta sa 8, Pralica sa 7 i Prodanović sa 5 pogodaka dali su svoj pečat ovoj pobedi.

Sa druge strane, jedina svetla tačka bio je nezaustavljivi Beloš, koji je mrežu Kragujevčana pogodio čak 14 puta.

Radnički je ovom pobedom stigao do svog petog boda u plej-ofu i zadržao teoretske šanse za drugo mesto, mada je zaista potrebno čudo u poslednja dva kola, pa da se Kragujevčani nađu na poziciji koja vodi u SEHA ligu.