Pobeda Korićana u gradskom derbiju

Košarkaši Korićana opravdali su ulogu favorita i očekivano slavili u gradskom derbiju II muške lige grupa “Zapad“ protiv Šumarica rezultatom 85:66 (23:15, 15:15, 28:18, 19:18).

Odmah na početku susreta Korićanci su krenuli furiozno. Vrlo brzo su stekli 13 koševa prednosti, koju su košarkaši Šumarica uspeli u finišu prve četvrtine da smanje na -5.

Serijom 5-0, početkom druge deonice, Korićani se ponovo vraćaju na +13 (28-15). Usledio je tajmaut posle kojeg Šumarice serijom 13-0 dolazi do prvog izjednačenja na utakmici, a u jednom trenutku i do vođstva (32-30).

Nakon ove situacije, trener Korićanaca, Igor Todorović morao je da posegne za tajm-autom, a njegovi puleni su ponovo došli do prednosti od 8 koševa i sa tom razlikom se otišlo na poluvreme.

U trećoj četvrtini razigrali su se kapiten Korićana, Jovković i  krilni centar Jovanović, koji su bili nerešiva enigma za odbranu Šumarica, pa je rezultat na semaforu glasio 66:48.

Kada je sve bilo rešeno, trener Todorović pružio je šansu mladim igračima, koji su rutinski priveli meč kraju. Na ovaj način Korićani su stigli do pete pobede u nizu, koja ih je dovela do petog mesta ligaške tabele.

U sledećem kolu, u nedelju, 17.02., u sportkoj hali Park, od 15:30, ekipa Korićana dočekuje prvoplasiranu ekipu Trepče iz Kosovske Mitrovice. Biće to još jedan derbi ove lige i direktan okršaj u borbi za viši rang.

KK Šumarice Kragujevac – KK Korićani Kragujevac 66:85 (15:23, 15:15, 18:28, 18:19).

Sportska hala „Gordana Bogojević“ (hala Park)
Sudije: Gligorijević M, Živanovic A.

KK ŠUMARICE: Krivčević, Damnjanović, Simović, Zubrinić, Šutić, Tomaševic,  Gajić, Stevanović, Petrović, Jakovljević. Trener ekipe: Dašić Vlade.

KK KORIĆANI: Joksović, Popović, Jovanović, Trurnić, Turanjanin, Aksentijević,  Mladićević, Stojanović, Jakovljević, Đusić, Jovković, Jovković. Trener ekipe: Togorovic Igor.

Igrač utakmice: Jovković Nikola.