Pobeda Cedevite u Kragujevcu (VIDEO)

Košarkaši Radničkog zabeležili su i drugi uzastopni poraz u NLB ligi. Posle Širokog, od njih je bila bolja i ekipa Cedevite rezultatom 73:79, po četvrtinama (24:18, 18:21, 15:25, 16:15). Radnički je u ovom meču zbog povreda i bolesti bio lišen pomoći čak 4 igrača, Stojačića, Aleksića, Špice i Rakića, što je značajno uticalo na ovakav ishod meča.

Već u drugom minutu viđeno je izuzetno atraktivno zakucavanje Lija. Igralo se u serijama, sa jedne strane su bili raspoloženi Čakarević i Li, a sa druge je iz minusa Cedevitu vraćao Drejper. Veliki značaj meča kao da je odsekao domaće košarkaše, koji nisu dolazili do lakih pozicija u šutu za tri, a Stiven Marković je bio odlično čuvan od strane izuzetno brzog Drejpera, koji je sjajnom pick’n’roll igrom u napadu zadavao dosta problema Radničkom, naročito zbog toga što je Vukosavljević brzo zaradio 3 lične greške, pa je umesto njega na terenu bio Mijatović, protiv koga su visoki igraći Cedevite znatno lakše igrali. Rezultatska klackalica se nastavila do poluvremena, kada je u poslednjim sekundama posle dobre akcije Gadeforša i Mijatovića kapiten Radničkog doneo svom timu prednost 42:39 na poluvremenu.

U drugo poluvreme igrači Radničkog su ušli motivisano i energično, i počeli da stvaraju prednost, ali su zatim u nekoliko napada zabrljali, omogućili Cedeviti lake kontranapade i vraćanje u egal. Tokom celog meča sudijska trojka je donosila mnoge diskutabilne odluke, što je kulminiralo u periodu od 25. do 30. minuta utakmice. Sudije su u tri uzastopna napada dosudile lične u napadu i grešku u koracima, a posle faula u odbrani Čakareviću je dosuđena i tehnička greška. Sve ovo je omogućilo Cedeviti da se odlepi na 57:64 na kraju treće četvrtine.

U četvrtoj četvrtini viđen je sličan scenario-Radnički je uspevao da se vrati, ali nervoznom i nekontrolisanom igrom u napadu, uz još nekoliko diskutabilnih sudijskih odluka, Cedevita je kontrolisala ritam meča, i na kraju slavila za njih izuzetno bitnu pobedu rezultatom 73:79. U redovima domaćina Čakarević još jedna fantastična allround partija i indeks 28, dok je u redovima Cedevite utakmicu sezone odigrao Damjan Rudež, koji je fantastično šutirao iz igre, i uvek pogađao kada je to njegovom timu bilo najpotrebnije. Uz njega je još jednu standardno dobru partiju pružio i Drejper, koji je uz solidan napadački učinak onemogućio Stivena Markovića da pruži partiju kakva se od njega očekivala, i zaustavio ga na samo 7 postignutih poena, za punih 40 minuta.

Radnički – Cedevita 73:79 (24:18, 18:21, 15:25, 16:15)

Dvo­ra­na: „Jezero“.
Gle­da­la­ca: 3.000.
Su­di­je: Boltauzer, Majkić (Slovenija), Jovanić (BiH).

RADNIČKI: Li 18 (10-5 za dva, 6-2 za tri, 6 sk), Maksimović, Miletić 5, Marković 7 (6-2 za dva, 4-0 za tri, 5 sk, 6 as, 6 iz. lopti), Mijatović 11, Gadeforš 7 (5-2 za tri), Drašković, Aleksić, Čakarević 18 (11-8 za dva, 10 sk, 5 as, 5 uk. lopti), Stojačić, Vukosavljević 7 (8 sk).

CEDEVITA: Drejper 18 (7-5 za dva, 5-2 za tri, 5 sk), Žižić 13 (13-6 za dva, 14 sk), Krstić, Troha, Rajt 6, Rudež 20 (5-4 za dva, 7-4 za tri), Petrović, Kaštropil 4, Princ 9, Butorac, Baždarić 9 (6-1 za tri, 6 sk, 6 as), Kovačević.