Partizan slavio i u revanšu

ok radnickiOdbojkaši Radničkog završili su takmičenje u Kupu Srbije, pošto su večeras u „Jezeru“ poraženi u revanš meču četvrtfinala od Partizana sa maksimalnih 0:3, po setovima (24:26, 19:25, 24:26). Radnički je u sva tri seta bio egal sa crno-belima, ali su na kraju ipak Beograđani slavili posle 82 minuta igre.

Radnički je odlično započeo prvi set, imao prednost od 8:4 na prvom tehničkom tajm-autu, ali su gosti iz Beograda uspeli da smanje prednost domaćih i uđu u neizvesnu završnicu, u kojoj su se bolje snašli i dobili prvu deonicu sa 26:24. Drugi set bolje otvaraju gosti, koji su konstantno bili u prednosti, a u samoj završnici ovog perioda uspevaju da mini serijom rutinski privedu ovaj set kraju (25:19). U trećem setu gotovo identična situacija kao u prvom periodu. Radnički je u finišu imao tri poena prednosti (21:18), ali su crno-beli uspeli da dođu do preokreta i dobiju i ovu deonicu sa 26:24.

Najbolji akter meča bio je ponovo Milija Mrdak, koji je ubeležio 24 poena, dok je na drugoj strani Uglješa Ilić bio najefikasniji sa 20 poena. Treba istaći da na ovom meču trener Srećković nije uvodio u igru mladog Premovića, kao ni iskusnog Marka Maksimovića, koji ima problema sa povredom kolena.

Tako su se crno-beli plasirali na finalni turnir Kupa Srbije, gde će, pored njih, učestvovati još i Spartak iz Ljiga, Crvena zvezda i Ribnica. Kragujevčane za vikend očekuje duel 13. kola Viner Štediša Super lige, u kome će gostovati Jedinstvu u Staroj Pazovi.