Partizan maksimalan u prvoj polufinalnoj utakmici plej-ofa

Prvi duel polufinalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije između odbojkaša Radničkog i Partizana pripao je beogradskim crno-belima, koji su večeras pred oko 1 000 gledalaca u SBB hali Jezero savladali Kragujevčane sa maksimalnih 3:0, po setovima 27:25, 25:21 i 25:12, čime su došli praktično na korak do plasmana u finale domaćeg prvenstva.

Ko zna kako bi se večerašnja utakmica u SBB Jezeru odvijala da su Šumadinci uspeli da realizuju jednu od dve set lopte u uvodnoj deonici. Ovako, crno-beli su došli u idealnu priliku da pobedom u revanšu na svom parketu obezbede plasman u finale plej-ofa i priliku da ovu sjajnu sezonu krunišu triplom krunom.

Uprkos ubedljivom porazu ne može se prenebregnuti činjenica da su Kragujevčani večeras učinili sve što je u njihovoj moći da se dostojno suprotstave jednoj od najkvalitetnijih ekipa u Superligi, ali jednostavno nisu imali dovoljno ni snage, ni živaca, da izdrže ovu žestoku i iscrpljujuću odbojkašku bitku do samog kraja.

Sam početak uvodnog seta nagoveštavao je bespoštednu borbu za svaki poen. Rezultatska prednost bila je uglavnom na strani gostujućeg tima, ali je Radnički održavao priključak i vrebao priliku da preuzme vođstvo. To se dogodilo sredinom seta, kada je poveo sa 12:11, što je predstavljalo uvod u seriju rezultatskih turbulencija koje su potrajale do samog finiša ove deonice. Prvi su priliku da reše ovu deonicu u svoju korist imali Šumadinci, ali nisu uspeli da iskoriste ni jednu od dve set lopte, dok su na drugoj crno-beli već prvu set loptu pretvorili u početno vođstvo u setovima – 27:25 i 1:0 za Partizan u setovima.

Početak drugog seta pripao je Šumadincima, koji su pre svega odličnom igrom u odbrani stekli prednost od tri poena (6:3). Partizan je na trenutak uspeo da dođe do rezultatskog poravnanja (10:10), ali se Radnički ubrzo vratio na „plus tri“ (15:12). Bili su to trenuci možda i najžešće borbe na parketu SBB Jezera večeras, kada su igrači obe ekipe „ginuli“ za svaku loptu i poen. U takvoj igri više sreće, ali i koncentracije imali su Beograđani, koji su najpre uspeli da istope zaostatak, da bi potom preuzeli vođstvo od domaćina, kome je, čini se, u tim trenucima počelo ponestaje snage (17:16). Nastavili su crno-beli da nižu poene, sve dok u jednom trenutku nisu izbili na osetnih „plus pet“ (22:17). Poslao je tada trener Radničkog Aleksa Brđović na teren maltene sve svoje adute, i iskusnog Radevića, i „rovitog“ Kovača, i svog „džokera“ Vukmirovića, ali ni to nije bilo dovoljno da se stane na put crno-beloj armiji, koja je na kraju dobila ovu deonicu sa 25:21 i tako duplirala prednost u setovima – 2:0.

Već na početku trećeg seta bilo je primetno da su odbojkaši Radničkog u velikom psihološkom padu i da će teško biti u stanju da pruže ozbiljniji otpor četi trenera Bojana Janića, koja je ovu deonicu otvorila serijom 9:1. Vremenom je razlika poprimila dvocifrene razmere, pa je postalo jasno da će gosti lakše nego što su to očekivali dobiti ovu deonicu. Konačnih 25:12 dovoljno govori o razmerama posrnuća ekipe trenera Alekse Brđovića u ovom setu.

Crno-bele je do trijumfa u SBB Jezeru i vođstva u polufinalnoj seriji predvodio kapiten Milija Mrdak sa 20 osvojenih poena. Luka Tadić je upisao 10, Dušan Petrović 9, a Šveđanin Danijel Gruvius 8 poena.

U Radničkom je po ustaljenom običaju prednjačio kapiten Aleksandar Blagojević sa 14 osvojenih poena, Vuk Ivanković je dodao 9, a Andrej Ristić 7 poena.

Druga utakmice polufinalne serije igra se u ponedeljak, 10. aprila, u zemunskoj hali Master, sa početkom u 18 časova. Partizanu bi pobedom u toj utakmici obezbedio plasman u finale plej-ofa, dok bi se u slučaju trijumfa Kragujevčana igrala treća utakmica, i to 13. aprila u SBB Jezeru.

RADNIČKI – PARTIZAN EFBET 0:3 (25:27, 21:25, 12:25)