Desetkovani Radnički lak plen za šampiona

Rukometaši Radničkog poraženi su na gostovanju aktuelnom šampionu i lideru prvenstva, ekipi novosadske Vojvodine, rezultatom 26:36 (10:16), u utakmici 14. kola Super rukometne lige. Oslabljeni neigranjem nekolicine standarnih prvotimaca, Kragujevčani nisu bili u stanju da pruže ozbiljniji otpor napadački izuzetno raspoloženim Novosađanima.

Borili su se Šumadinci koliko su mogli, pokušali da u okrnjenom sastavu pruže što je moguće jači otpor domaćinu, ali su na kraju utakmicu završili sa dvocifrenim zaostatkom.

Novosađani su od starta utakmice uspostavili rezultatsku kontrolu, postepeno uvećavajući vođstvo na očigled nemoćnih Kragujevčana, koji nikako nisu uspevali da pronađu odgovor na veoma čvrstu i organizovanu odbranu domaćeg tima. Tek pred odlazak na odmor Šumadinci su uspeli da dođu do kakvog-takvog napadačkog ritma i da se sa velikih „minus 9“ (13:4) spuste na nešto podnošljivijih „minus 6“ (16:10).

Međutim, već u uvodnim minutima drugog poluvremena šampion po prvi put dolazi do dvocifrene prednosti, koju je bez većih problema zadržao do samog završetka susreta. Radničkom za utehu ostaje to što je u svojim redovima imao najefikasnijeg aktera utakmice Miloša Barudžića sa 8 pogodaka, dok je gol manje (7) postigao najubojitiji u redovima domaćina Boris Puhovski.

Rukometaši Radničkog na dvomesečni prvenstveni predah odlaze kao sedmoplasirana ekipa na tabeli Super rukometne lige sa skromnim učinkom od 11 osvojenih bodova.

Superligaška trka nastavlja se 10. februara, kada će Kragujevčani u svom „Jezeru“ ugostiti beogradsku Crvenu zvezdu.