Omladinci Radničkog rutinski protiv Piroćanaca

Omladinci Radničkog 1923 ostvarili su novu pobedu u 21. kolu Omladinske lige Srbije, pošto su u Kragujevcu bili bolji od imenjaka iz Pirota, rezultatom 3:2 (2:1).

Kragujevčani su do devete pobede u šampionatu stigli veoma teško. Goleadu je otvorio igrač gostiju Pešić u 3. minutu, kada je glavom zakucao loptu u mrežu svog tima. Isti igrač je u finišu prvog poluvremena, posle udraca Gavrovića, zakačio loptu, koja je prevarila golmana Ilića i završila u mreži Piroćanaca. U istom minutu Kuštrimović je smanjio na 2:1.

Danas raspoloženi Stefan Andrić je nakon idealnog centaršuta svog prezimenjaka Komnena, uspeo da glavom postigne treći gol za Kragujevčane i tako uskrati svaku nadu gostima, koji su u poslednjim trenucima susreta uspeli da postignu još jedan pogodak, dovoljan samo da ublaže poraz.

Pored tri postignuta pogotka, Radnički je i dva puta pogađao okvir gola gostiju (Andrić u 38. i Vlajković u 42. minutu).

Posle ovog kola Kragujevčani su se sa 33 boda učvrstili na šestoj poziciji prvenstvene tabele. Narednog vikenda omladince Radničkog 1923 očekuje gostovanje u Užicu, protiv “fenjeraša“ Slobode.

Radnički 1923 – Radnički (P) 3:2 (1:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače
Gledalaca: 50
Sudija: Borko Mijajlović (Jagodina)
Žuti kartoni: Gavrović, Aleksić (Radnički  1923), Manić (Radnički  Pirot)
Strelci: 1:0 Pešić (autogol) 3, 2:0 Gavrović 45, 2:1 Kuštrimović 45, 3:1 S. Andrić 65, 3:2 Todorović u 90. minutu.

RADNIČKI 1923: Kostić, Vasojević, Nikolić (Popović), Aleksić (Perović), Živanović, Spasojević, Stević (Miletić), Gavrović (Ratković), K.Andrić (Pantelić), S.Andrić, Gavrilović (D.Nedeljković).

RADNIČKI  PIROT: V. Ilić, Pešić (Ćirić), B.Mančić, Vlajković, Nikolić, Petrović, Kuštrimović, Petrov, Đurić (Manić), Apostolović, Todorović.

Igrač utakmice: Stefan Andrić (Radnički  1923).

Izvor: Željko Marinković