Radnički remizirao sa Užičanima (VIDEO)

U utakmici 22. kola Jelen Super Lige, fudbaleri Radničkog 1923 odigrali su nerešeno sa užičkom Slobodom 1:1 (0:0). Očekivalo se od Kragujevčana da će na ovom susretu zablistati i da neće dozvoliti Užičanima da iz Kragujevca odnesu niti jedan bod, ali je realnost bila malo drugačija.

Radnički je dobro ušao u ovaj meč, u nameri da što pre „načne“ mrežu gostiju.

U 16. minutu beležimo pokušaj Stefana Nedovića, ali je golman Ranković bio na mestu. Minut kasnije Bojan Beljić natrčao je na odbijenu loptu, udario je glavom, ali je tob io lak posao za gostujućeg čuvara mreže.

Na narednu priliku čekalo se do 33. minuta, kada je Pejović  prosledio loptu do Okuna, koji je pokušao udarcem glavom, međutim, bio je neprecizan. Tri minuta kasnije, pokušava Spalević, ali lopta odlazi pored gola. U 38. minutu igre Petar Pavlović upućuje centaršut ka Spaleviću, koji je bio najviši u skoku, ali do promene rezultata nije došlo.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Mihajlović se našao usamljen ispred golmana Čančarevića, ali je njegov udarac bio neprecizan. Tako se na odmor otišlo bez golova.

Drugo poluvreme započelo je organizovanijim napadima ekipe Slobode Point, da bi već u četvrtom minutu drugog dela igre Da Silva natrčao na loptu i sa dvadeset metara prosledio je u gol Čančarevića, dovodeći tako ekipu Slobode u vođstvo od 0:1.

Ekipa Radničkog 1923 je u drugom poluvremenu odavala utisak da ne može pronaći rešenje za odbranu Slobode, dok su se Užičani razigrali i ustremili na gol Radničkog.

U 70. minutu Bojan Beljić je uputio udarac, ali neprecizan. Dva minuta kasnije, isti igrač iznudio je penal. Dragan Čadikovski je glavom loptu prosledio do Beljića, a ovaj bio zaustavljen u kaznenom prostoru Užičana, pa je sudija Vukadinović pokazao na belu tačku.

Spalević je bio egzekutor najstrože kazne, ali je njegov udarac odbranio golman Ranković. Ipak, lopta se odbila do kapitena Radničkog, koji ovaj put ne greši i poravnava rezultat – 1:1.

U 86. minutu igre Beljić je uputio opasan centaršut iskosa sa desne strane, lopta je stigla do Miloša Tintora koji je bio najbolji u skoku, ali njegov udarac glavom bio je neprecizan. U 90. minutu Lazar Jovanović se našao u izglednoj prilici koju nije uspeo da realizuje, pa je utakmica završena rezultatom 1:1.

Radnički je propustio još jednu priliku da pobegne iz opasne zone, ali i sa ovim bodom Kragujevčani mogu biti zadovoljni, obzirom na ono što su prikazali na terenu.

Narednog vikenda ekipa Radničkog 1923 gostuje Voždovcu.

Radnički 1923 – Sloboda Point (Užice) 1:1 (0:0)

Stadion: “Čika Dača”.
Gledalaca: 1000.
Sudija: Milenko Vukadinović (Beograd).
Pomoćnici: Goran Miletić (Mladenovac), Milan Mihajlović (Beograd).
Strelci: Spalević u 72. za Radnički 1923, Tiago u 48. minutu za Slobodu Point.
Žuti kartoni: Nedović (Radnički 1923), Tiago, Čovin (Sloboda Point).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Tintor, Rosić, Vidović (Kovačević), Nedović (Čadikovski), Krivokpić, Beljić, Andrić (Knežević), Spalević.

SLOBODA POINT: Ranković, Knežević, Pejović (Miličić), Mihajlović, Okuno (Jovanović), Gojković, Žeravica, Tiago, Maksimović (Čovin), Lovrić, Terzić.

IGRAČ UTAKMICE: Galvao Tijago (Slobda Point).