Finiš koban za fudbalere Pobede

PobedaFudbaleri beloševačke Pobede neprijatno su iznenadili svoje simpatizere na terenu „Pored pruge“, obzirom da su poraženi od Šapina sa 3:4 (0:2). U veoma zanimljivom i neizvesnom meču, punom golova i preokreta, na kraju su gosti slavili, dok je domaćin propustio još jednu priliku da uhvati korak sa ekipama iz gornjeg dela tabele.

„Vatromet golova“ na terenu u Beloševcu malo je ko očekivao, ako se ima na umu činjenica da je duel ova dva rivala u prvom delu sezone protekao prilično miroljubivo. Domaćin je nakon 0:2 na poluvremenu uspeo da u nastavku igre preokrene rezultat u svoju korist, ali je finiš bio koban za pulene Željka Miloševića.

Gosti su iz prve ozbiljnije šanse na meču stigli do vođstva u 25. minutu igre. Stojanović je oduzeo loptu Matanoviću i uspeo da savlada golmana domaćih Marjanovića. U 37. minutu ekipa Šapina je duplirala prednost. Strelac je bio Bogićević, pa su gosti na odmor otišli sa dva gola prednosti.

Drugo poluvreme donelo je puno uzbuđenja. Beloševčani su od samog starta krenuli žestoko i u 48. minutu postigli jako lep gol, delo Andreje Kostadinovića. To je prouzrokovalo još žešće atake ka golu gostiju.

U 56. minutu domaći stižu do izjednačenja. Miloš Matanović je sjajno centrirao, a Đorđeviću je preostalo da se samo „pokloni“ i smesti loptu u mrežu.

I onda dolazi 63. minut i erupcija oduševljenja u redovima Beloševčana. Varjačić je na asistenciju Matanovića postigao treći gol za svoj tim, tako da su domaći za svega dvadesetak minuta igre u drugom poluvremenu uspeli da u potpunosti preokrenu rezultat u svoju korist.

Nažalost, igrači Pobede su sve ovo što su stekli, prokockali u finišu. Gosti iz Šapina su prvo preko rezerviste Rakića u 89. minutu uspeli da poravnaju rezultat, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Ivan Nikolajević šokirao domaće i tako doneo Šapinama tri velika boda. Beloševčani su protestvovali, smatrajući da je sudija Ostraćanin produžio meč i više nego što je bilo potrebno, ali bez ikakvog efekta.

Gosti su trijumfovali, a igrači Pobede imaće priliku za popravni u narednom kolu, kada gostuju poslednjeplasiranoj Slobodi u Čačku.

Inače, Beloševčani posle ovog kola zauzimaju sedmo mesto na tabeli, sa 28 osvojenih bodova.

Pobeda – Šapine  3:4 (0:2)

BELOŠEVAC
Igralište: Pored pruge.
Gledalaca: 200.
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo).
Strelci: Kostadinović u 48, Đorđević u 56. i Varjačić u 63. minutu za Pobedu; Stojanović u 25, Bogićević u 37, Rakić u 89. i Nikolajević u 90+2 minutu za Šapine.
Žuti kartoni: Vukomanović, Varjačić, Žilović (Pobeda Beloševac), Bogićević, Ognjanović, Mišić (Šapine).

POBEDA BELOŠEVAC: Marjanović 6, Bajović 5,5, Žilović 6, Ljujić 6, Petrović 6, Vukomanović 6, Matanović 6,5, A.Kostadinović 6,5 (M.Kostadinović -), Varjačić 7, Stojanović 7, M.Đorđević 7 (Šimunović-).

ŠAPINE: Nikolić 6, M.Nikolajević 6,5 (Rakić 7), Prodanović 6,5 (Ognjanović 6,5), Stojaković 7, Mišić 7, Stokić 6,5, D.Jovanović 7,5, Stojanović 8, I.Nikolajević 7,5 (Pavlov -), Živanović 7, Bogićević 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Slobodan Stojanović (Šapine) 8.

Izvor i foto: Željko Marinković