OKK Beograd namučio Radnički

Košarkaši Radničkog zabeležili su i drugu pobedu na startu Superlige. Na parketu hale Jezero savladan je još jedan beogradski tim, OKK Beograd, rezultatom 74:62, po četvrtinama 27:17, 15:16, 11:16, 21:13. Trener Kragujevčana Miroslav Nikolić na ovom susretu je pružio dosta prostora novajlijama Šuloviću i Jereminovu, kao i Gadeforšu i Maksimoviću, koji su veću minutažu dobili zbog izostanka Čakarevića.

Radnički je vodio od prvog do poslednjeg minuta meča, ali je igra Kragujevčana bila dosta slaba, igrači su delovali nemotivisano protiv, ipak, dosta slabijeg protivnika. Gosti su počeli uplašeno i nervozno, u prvom minutu meča Đurica je sa linije za slobodna bacanja promašio ceo obruč! Radnički je takav smušen start Beograđana dobro iskoristio, i preko Vukosavljevića i Lija, koji je imao već na startu jedno sjajno zakucavanje, iz reketa punio koš protivnika. Već u šestom minutu Radnički je prvi put stigao do dvocifrene prednosti, posle sjajne tri kontre, koje je svaki put košem krunisao Miletić. Na početku meča bilo je dosta ličnih grešaka, naročito gostiju, tako da je Radnički dobar deo od svojih 27 poena u prvoj deonici postigao slobodnim bacanjima.

Posle laganih 10 poena prednosti u prvoj četvrtini došlo je do opuštanja, slično kao i u meču sa Crvenom Zvezdom. OKK Beograd otvara drugu četvrtinu serijom 5:0, preko Tanaskovića i Vasića, a Vukosavljević promašuje zicere pod košem, zbog čega je Nikolić pružio šansu Šuloviću. Zbog problema sa ličnim greškama Markovića i Lija, veći deo druge četvrtine igrali su zajedno Jereminov i Aleksić, i svojim poenima, uz standardnog Miletića, vukli Radnički u ovom periodu. Radnički je ubrzo posle početne serije OKK Beograda vratio dvocifrenu prednost, koja je najviše iznosila 15 razlike, u 18. minutu meča. Međutim, u ta dva poslednja minuta poluvremena OKK koristi loše organizovane napade Aleksića i Jereminova, i pravi veliku seriju 8:0. Vukosavljević je prekida na samom kraju poluvremena, sjajnim „fade-away “ šutem, koji je uz zvuk sirene prošao kroz obruč.

Radnički je loše ušao u drugo poluvreme, odmah na startu Marković i Vukosavljević su zabeležili dve izgubljene lopte, što je OKK iskoristio, i prišao na samo 5 poena razlike. Ipak, za nepun minut, trojka Miletića uz po 2 poena Gadeforša i Markovića donosi ponovo dvocifrenu prednost Radničkom. Tada se učinilo da će domaćin na tom talasu nastaviti, i slomiti otpor žilavih Beograđana, ali je u narednih 6 minuta do kraja četvrtine Radnički postigao svega 2 poena. U ovih 6 minuta igrači Radničkog izgubili su čak 5 lopti na najrazličitije načine, i OKK to koristi i prilazi na 53:49 na kraju treće deonice.

Iako je viđena jako loša predstava Radničkog u većem delu meča, nije se osećalo na terenu i u publici da je senzacija moguća. Tako je bilo sve do te pauze između treće i četvrte četvrtine, kada je po prvi put u meču trener gostiju Ičelić energično bodrio svoje igrače i govorio im da mogu do pobede. Na drugoj strani, igrači Radničkog izgledali su isto kao i tokom većeg dela meča-pomalo odsutno i nezainteresovano, dok je trener Nikolić pokušavao da ih animira.

Iako se zebnja uvukla u navijače Radničkog, odmah na početku poslednje četvrtine im je laknulo. Jereminov i Li su postigli dve trojke, i tako vrlo brzo doneli Radničkom velikih 10 poena prednosti. Poslednji trzaj gostiju desio se u 36. minutu, kada je večeras odlični Tanasković prvo smanjio na 8 razlike, a zatim i osvojio loptu i omogućio Dunđerskom, koji je bio najefikasniji u svom timu, da poentira. Li i Miletić su u narednih minut i po napravili seriju 6:0, i tako definitivno rešili meč. U poslednjim trenucima meča viđena je i jedna zanimljiva situacija, koja se retko dešava. Posle pokušaja Vukosavljevića pod košem u skoku su bila čak 3 igrača OKK Beograda, i u toj borbi za loptu Lučić je postigao auto-koš, koji je pripisan kapitenu Mijatoviću, koji je tako završio meč sa 2 poena na kontu.

Posle meča ostao je utisak da je Radnički dobio na suv individualni kvalitet svojih igrača, posle nekog vremena raspoloženog Lija, i večeras sjajnog Miletića. Ali, izabranici Miroslava Nikolića, ukoliko žele da u sredu protiv Partizana u Beogradu naprave podvig i savladaju srpskog šampiona, moraće da odigraju mnogo angažovanije i kvalitetnije.

Radnički – OKK Beograd 74:62  (27:17, 15:16, 11:16, 21:13)

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Vojinovic M., Milojkovic M., Stefanovic I.

RADNIČKI: Li 17 (8 skokova), Maksimović 2, Miletić 20, Jereminov 6, Marković 2, Mijatović 2, Gadeforš 4, Šulović 5, Aleksić 6, Čakarević, Stojačić, Vukosavljević 10 poena. Trener: M. Nikolić.

OKK BEOGRAD: Mitrović 16 (7 skokova), Đurica 4, Lučić 9, Dimitrijević, Milovanović, Stanojević, Knežević 1, Pavlović, Vasić 3, Tanasković 7, Živković 3, Dunđerski 19 poena. Trener: M. Ičelić.

Rezultati i tabela nakon 2.kola Super lige.