OK Radnički produžio polufinalnu seriju!

Pred oko 550 gledalaca u Jezeru, Radnički je ubedljivo savladao Partizan sa 3:0 u setovima (27:25, 25:18, 25:17) i tako smanjio prednost Partizana na 2:1 u seriji. Posle čišćenja u prva dva meča u Beogradu, mnogi su sa strepnjom očekivali ovaj duel, i nisu se puno nadali u pobedu. Ipak, odbojkaši Radničkog su odigrali jedan od najboljih mečeva u sezoni i savladali ekipu koja je zauzela prvo mesto posle završetka ligaškog dela takmičenja, i time pokazali zašto su dvostruki uzastopni šampioni.

Od samog početka meča Radnički je vodio, servis je danas, za razliku od nekih ranijih mečeva sa jakim rivalima, odlično služio Kragujevčane i pravio razliku u njihovu korist. Prvi set je tekao glatko do 22:18 za Radnički, koji je tada jednostavno stao. Posle 23:23 učinilo se da se ponavlja po ko zna koji put ove sezone loša završnica seta, posle koje sledi i veliki psihološki pad i gubljenje celog meča. Ipak, Radnički je uspeo da se stabilizuje, i dobije taj set na razliku rezultatom 27:25. Ispostavilo se da je to bio i prelomni trenutak celog meča, jer su druga dva seta igrači Radničkog uspeli mnogo lakše da privedu kraju.

U drugom setu Radnički je prosto terorisao prijem Beograđana bombama Stevanovića i Ivovića, ali je mnogo problema napravio i taktički servis kapitena Ilića. Rezultat 25:18, uz neprekidno povećavanje prednosti do kraja seta, govori o lakoći kojom je taj set osvojen. Sa druge strane, igrači Partizana nisu ličili na onu ekipu koja je dominantno povela sa 2:0 u seriji, ali su se trgli na početku trećeg seta, i poveli sa 3 poena prednosti. Domaćinu se na vreme upalila lampica za uzbunu, već na prvom tehničkom tajmautu prednost je anulirana, a set i meč je sigurno priveden kraju.

U ovoj odličnoj partiji Radničkog poenterski su se istakli Stevanović sa 20 i Radović sa 18 poena, ali treba posebno pohvaliti nastup Radovića, koji je sjajno odigrao na problematičnoj poziciji korektora. Ove rivale očekuje još jedan meč u hali Jezero, a ukoliko domaćin pobedi, odigraće se majstorica u Beogradu. Pobednika ovog duela čeka Vojvodina, koja je sa 3:0 u seriji savladala Crvenu zvezdu.

Dvorana: “Jezero“.