Odbojkašima Radničkog samo bod iz Kleka

ok-radnicki-2015

Odbojakši Radničkog nisu bili uspešni na ovosezonskoj premijeri u Viner Štediše ligi, budući da su sinoć poraženi na gostovanju ekipi Klek Srbijašume sa 2:3 (19:25, 25:20, 18:25, 25:23, 9:15).

Iako su Kragujevčani važili za favorite pre početka ovog susreta, novi superligaš iz Kleka je uspeo da u pravoj triler završnici dođe do dva boda.

Da će ovaj duel biti neizvestan i uzbudljiv do samog kraja, nagovestila je uvodna deonica. Kragujevčani su kontrolisali rezultat tokom većeg dela prvog seta, ali borbeni domaćin nije dao gostima da se rezultatski odlepe i strpljivo je čekao svoju priliku za preokret. Konačno, pri vođstvu Radničkog od 17:16, odbojkaši Kleka prave brejk i vezuju pet uzastopnih poena, čime prelaze u vođstvo u 21:17, što je bilo dovoljno za vođstvo od 1:0.

Drugu deonicu Kragujevčani počinju furiozno serijom od 8:0, čime nagoveštavaju rasplet u ovom setu. Na kraju rutinskih 25:20 i 1:1 u setovima.

Odlično je Radnički krenuo i u trećem setu, vodio sa 8:3, tako da se očekivalo da će Kragujevčani konačno uspeti da slome otpor borbenog domaćina. Međutim, usledio je pad u igri gostiju, što su Klečani iskoristili, prešli u vođstvo i stigli do nove prednosti u setovima – 2:1.

U četvrtom setu domaći su bili nadomak pobede i tri boda, ali su u samom finišu poklekli i dozvolili Kragujevčanima da se vrate u igru, što su oni iskoristili i izborili taj-brek.

Radnički se dobro držao i na startu petog seta, ali je onda došlo do pada koncentracije kod izabranika Predraga Srećkovića, pa je domaći tim na kraju ipak uspeo da dođe do dva vredna boda.

Branko Roljić sa jedne i Uglješa Ilić sa druge strane bili su svakako centralne figure susreta. Nekadašnji reprezentativac u redovima Kleka zabeležio je 26 poena, dok je korektor Radničkog upisao poen manje.

Priliku da poprave utisak sa starta sezone, odbojkaši Radničkog imaće narednog vikenda, kada će ugostiti kraljevačku Ribnicu.

Klek Srbijašume – Radnički 3:2 (25:19, 20:25, 25:18, 23:25, 15:9)

Dvorana: SD „Miloš Grbić”.