Odbojkašima Radničkog samo bod iz „Čaira“

OK RadnickiOdbojkaši Radničkog su posle velike borbe u pet setova poraženi na gostovanju ekipi Niša u poslednjem meču 8. kola Super lige Srbije – 2:3 (25:19, 22:25, 18:25, 25:22, 10:15).

Kragujevčani su pružili žestok otpor Nišlijama, ali im je ponestalo snage u taj-brejku. Opet je Predrag Srećković morao da rotira igrače, budući da su kapiten Dušan Vulović i Vladimir Čedić, još uvek roviti posle povreda, imali smanjenu minutažu.

Odlično su odbojkaši Radničkog otvorili meč u niškoj hali „Čair“ i dobili prvi set sa 25:19. Dobro je funkcionisao prijem Kragujevčana u ovom periodu, dok su Nišlije delovale prilično dekoncentrisano, što se videlo po brojnim napravljenim greškama.

Drugi set je doneo veliku borbu za svaki poen. Za razliku od uvodne deonice, gosti iz Kragujevca su znatno pokvarili prijem u ovom setu. Domaćin je bio maltene u konstantnom vođstvu sve do samog finiša. Kada je Radnički poenom Čedića poveo sa 22:21, činilo se da je blizu osvajanja i ovog seta, ali se tada probudio korektor niškog tima Predrag Pržić, koji je prvo izjednačio na 22:22, a zatim sa dva asa doneo svom timu dve set lopte. Već prva je pretvorena u poen za izjednačenje rezultata u setovima – 1:1.

Upravo je dobijeni drugi set pružio neophodnu sigurnost u napadu izabranicima Dragana Svetozarevića u nastavku susreta. Kragujevčani nisu imali rešenja za odličan blok Nišlija u trećem setu, pa je na kraju domaćin dobio i ovu deonicu sa 25:18, za preokret i vođstvo u setovima od 2:1.

Četvrti set Radnički je počeo bez Čedića u postavi, tako da je Opačić postao glavna napadačka opcija. I upravo je 25-godišnji Nišlija bio ključni akter ove deonice, koju su Kragujevčani dosta dobro otvorili i bili u konstantnom vođstvu sve do rezultata 15:13, kada su domaći vezali čak šest poena i poveli sa 19:15. Uspeli su izabranici Predraga Srećkovića nekako da stignu do samo poena zaostatka (21:22), da bi tada stvari u svoje ruke preuzeo upravo Nemanja Opačić, koji je sa četiri uzastopna poena doneo svom timu taj-brejk.

Ipak, odbojkašima Radničkog je u petom setu ponestalo snage, što su domaći iskoristili i bez previše neizvesnosti osvojili taj-brejk za konačan trijumf od 3:2 u setovima.

Korektor Nišlija Predrag Pržić je sa 26 poena bio najefikasniji akter susreta, a zavidnu podršku pružali su mu Danilo Pavlović sa 13, odnosno Milan Stojković i Milan Mijalković sa po 12 poena.

U ekipi Radničkog najraspoloženiji za igru bio je Nemanja Opačić sa 19 poena, a dvocifren je bio još i Nikola Goić sa 14 poena.

OK NIŠ – OK RADNIČKI  3:2 (19:25, 25:22, 25:18, 22:25, 15:10)

NIŠ
Hala: „Čair“
Gledalaca: 200
Sudije: B. Jovančić, M. Janković
Trajanje meča: 108 minuta

OK NIŠ: Lukić, Pejčić 3, Jović, Pavlović 13, Brcić 9, Stojković 12, Kostadinović (libero), Pržić 26, Mijalković 12. Nisu igrali: Rakić, Rajković i Ilić. Trener: Dragan Svetozarević.

OK RADNIČKI: Matić 4, Goić 14, Žugić, Martinović 8, Vulović, Milutinov 6, Protić, Stoković 5, Čedić 7, Pantelić (libero), Opačić 19. Nije igrao: Pantović. Trener: Predrag Srećković.

Bio je ovo treći uzastopni poraz kragujevačkog tima, koji će priliku za četvrti prvenstveni trijumf morati da potraži u duelu sa Spartakom iz Ljiga. Taj meč na programu je u petak, u hali „Jezero“, sa početkom u 19 časova.