Odbojkašice Smeča 5 slavile posle velike drame

U 4. kolu Prve lige Srbije, odbojkašice Smeča 5, savladale su večeras u sali “Artema“ posle 116 minuta igre ekipu Crnokose Artus sa 3:2, po setovima 25:21, 21:25, 12:25, 25:12 i 15:13.

Derbi je opravdao očekivanja. Dve najbolje ekipe pokazale su da sa pravom zauizmaju vodeća mesta na tabeli i boriće se do kraja prvenstva za naslov prvaka i prolazak u viši rang – Superligu Srbije.

Susret je počeo obostrano dobrom igrom u kome su domaće odbojkašice početnu prednost od 8:3 uspele da materijalizuju i reše ovaj deo sureta u svoju korist.

Neshvatljiv pad domaćih odbojkašica iskoristile su devojke iz Kosjerića uspevši da izjednače rezultat a odmah zatim da superiornom igrom i povedu sa 2:1, jer su treći set rešile u svoju korist rezultatom 25:12. U ovom segmentu igre najviše su se istakle odbojkašice Milica Petrović i kapiten Mirjana Mitrović iz redova Crnokose Artos.

Domaće odbojkašice stegle su redove i izvanrednim blokovima Jovane Jovanović i Andrijane Šviković uspele da dobiju četvrti set i utakmcu sprovedu u neizvesnu taj-brejk završnicu.

U petom, odlučujućem setu, Kragujevčanke su imale prednost do 6 poena kad su gošće prvi put izjednačile. Još tri izjednačenja bilo je do kraja susreta, a rezultat se prelomio posle četvrtog izjednačenja 11:11 i tajm-auta koji je zatražio strateg Smeča 5, Vladan Avramović. Kragujevačnke su povele sa 12:11, a onda su napravile dve naeshavtljive greške pa su odbojkašice Crnokose došle u prednost od 13:12. Ali, izvanredan blok domaćih i dobar servis Kragujevčanki doneo je izjednačenje a odmah zatim i vođstvo domaćinu. Kao i na početku, dobar blok odlučio je 15. poen i pobednika ove derbi utakmice.

Smeč 5 ostaje na vodećoj poziciji posle 4 odigrana kola, bez poraza, dok je ekipi iz Kosjerića ovo bio prvi neuspeh.

U narednom kolu odbojkašice Smeča 5 očekuje još jedan težak meč, lokalni derbi sa Radničkim, koji će se igrati u OŠ “Stanislav Sremčević“.