Odbojkašice Radničkog maksimalne protiv Futoga

Odbojkašice Radničkog su na najlepši mogući način završile 2013. godinu, i to pobedom protiv Futoga u 11. kolu Prve lige Srbije rezultatom 3:0 (25:17, 25:14, 27:25). Izabranice Mirka Ristovića su tako prvi deo sezone završile sa skorom od sedam pobeda i četiri poraza, i sa 21 bodom zauzimaju četvrto mesto na prvenstvenoj tabeli.

Prva dva seta su „crvene“ lagano rešile u svoju korist i tako nagovestile svoj trijumf. Ipak, Futog je u trećem setu krenuo na sve ili ništa, pružio žestok otpor, ali su na kraju ove deonice ponovo slavile domaće, i to na razliku.

Radnički je tako uspeo da uhvati priključak sa vodećim ekipama, posle jako lošeg starta sezone, pa su i dalje u igri kada je u pitanju plasman u viši rang. Naravno, potrebno je da Kragujevčanke i u nastavku sezone nastave sa ovako dobrim partijama, a uspeh onda sigurno neće izostati.

U prvoj utakmici u 2014. godini Radnički će dočekati Valjevo. Taj meč je na programu polovinom januara.