Odbojkaši Radničkog u polufinalu plej-ofa

Odbojkaši Radničkog savladali su večeras u „Jezeru“ kraljevačku Ribnicu sa 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:20) u trećoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa i tako se plasirali u polufinale, gde će odmeriti snage sa aktuelnim šampionom beogradskom Crvenom zvezdom.

Kragujevčanima je bilo potrebno 118 minuta da savladaju jako neugodnog protivnika, koji je pružio žestok otpor večeras.

Nije dobro počelo po domaće, pošto su Kraljevčani dobili prvi set sa 25:22. Međutim, u drugom setu je proradio blok Kragujevčana, što im je omogućilo konstantnu prednost od šest poena u ovoj deonici, koja je na kraju završena rezultatom 25:22 za domaći tim, koji se malo opustio u završnici.

Treći set je doneo najveću borbu i pregršt preokreta. Radnički je vodio 8:7, da bi se na drugi tehnički tajm-aut otišlo rezultatom 16:15 u korist Ribnice. Kragujevčani u finišu ponovo dolaze do vođstva i na kraju uspevaju da slome otpor Kraljevčana, dobivši ovaj period igre sa 25:23.

Ribnica je dobro otvorila četvrti set, ali je Radnički polovinom deonice uspeo da prelomi, odlepi se na 21:16 i rutinski reši ovaj period igre u svoju korist (25:20), i tako se plasira u narednu fazu takmičenja.

Još jedna odlična rola Uglješe Ilića, koji je sa 20 poena predvodio svoj tim do pobede. Odličnu podršku pružio mu je Aleksandar Blagojević sa 14 poena. Kod gostiju je najraspoloženiji za igru bio Radović sa 14 poena, dok je Bojović zabeležio 13.

Radnički – Ribnica 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:20)

Dvorana: „Jezero“ u Kragujevcu.