Odbojkaši Radničkog u finalu Memorijalnog turnira „Aleksandar Gigović Giga“

Odbojkaši Radničkog savladali su ekipu kraljevačke Ribnice na startu sedmog Memorijalnog turnira „Aleksandar Gigović Giga“ rezultatom 3:2 (23:25, 25:14, 14:25, 25:20,15:12).

Iako je ekipa Dejana Matića nastupila na ovom meču oslabljena, bez primača Lazara Ćirovića, navijači Radničkog mogu biti zadovoljni prikaznom igrom u ovom delu priprema.

Prvi set je posle neizvesne završnice pripao Kraljevčanima, dok je drugi period igre Radnički prilično ubedljivo rešio u svoju korist. Gosti su sjajno odigrali treći set i dobili ovu deonicu sa 25:14.

Ipak, odbojkaši Radničkog su bili koncentrisaniji od svog protivnika kada je to bilo najpotrebnije i najpre dobili četvrti set rezultatom 25:20, a onda i taj-brejk sa 15:12 i tako se plasirali u finale turnira, gde ih sutra čeka ekipa Partizana, koja je u prvom meču današnjeg programa savladala Mladost iz Brčkog sa 3:1.

Finalni duel Radničkog i Partizana na programu je sutra od 17 časova u „Jezeru“. Pre toga, od 15 časova, u utakmici za treće mesto sastaće se Mladost i Ribnica.