Odbojkaši Radničkog u četvrtfinalu Kupa Srbije

ok-radnicki-2014Odbojkaši kragujevačkog Radničkog plasirali su se u četvrtfinale nacionalnog kupa, pošto su večeras eliminisali ekipu Klek Srbijašume sa 3:0 (25:19, 25:22, 25:21) u osmini finala ovog takmičenja.

Nakon odlične igre i lako dobijenog prvog seta, nastavak je doneo mnogo jači otpor domaćeg tima. Već na startu drugog perioda ekipa Kleka je zaigrala znatno bolje, imala poen prednosti na drugom obaveznom predahu (16:15), ali je finiš seta pripao Kragujevčanima.

U trećem setu Radnički je kontrolisao rezultat od samog početka, ali su borbeni domaći odbojkaši držali priključak sve do finiša, kada su izabranici Mirka Ristovića dodali gas i izuzetno kvalitetnom igrom u napadu obezbedili plasman u narednu fazu takmičenja.

Odličnu partiju u pobedničkom timu pružio je Ivan Perović sa 19 poena i sjajnim procentom realizacije napada (71%). Dvocifren je bio i Petar Premović sa 11 poena. U ekipi Kleka prednjačio je trio Ivanković 15, Tomić i Narančić po 10 poena, dok su ostali igrači uglavnom statirali.

Pored Radničkog, plasman u četvrtfinale obezbedili su i Partizan, Crvena zvezda, Đerdap, Spartak iz Subotice, Mladi radnik i Vojvodina NS Seme, a nakon sutrašnjeg duela Inđije i Spartaka iz Ljiga biće poznata i poslednja ekipa koja će nastaviti takmičenje u Kupu Srbije.