Odbojkaši Radničkog slavili u Staroj Pazovi

ok-radnicki-2016Odbojkaši Radničkog su večeras u Staroj Pazovi došli do svoje druge pobede u Super ligi Srbije ove sezone, pošto su u utakmici 4. kola bili bolji od domaćeg Jedinstva sa 3:1 (25:22, 25:22, 16:25, 25:23).

Ponovo su se izabranici Predraga Srećkovića mučili da dođu do trijumfa, ovaj put na gostovanju povratniku u elitni rang takmičenja, ekipi Jedinstva, koja još uvek nije osetila slast pobede u Super ligi. Na kraju je presudilo iskustvo Čedića i kapitena Vulovića, uz odlične role novajlija Milutinova i Stokovića, kao i već standardno dobrog Goića na mreži.

Prvi set je protekao u apsolutnoj dominaciji Kragujevčana, koji su zahvaljujući odličnom bloku već u ranoj fazi stekli pet poena prednosti (10:5), ali je nakon tajm-auta domaći tim napravio seriju 5:0 i u potpunosti se vratio u igru. Ipak, u finišu seta iskusni Čedić i Vulović su preuzeli stvari u svoje ruke i doveli Radnički u vođstvo od 1:0.

Radnički je na početku druge deonice poveo sa 7:4, ali je domaćin opet nakon tajm-auta bolje reagovao i izjednačio na 7:7. Igralo se potom poen za poen, sve dok Kragujevčani nisu poveli sa 19:16. Pokušao je trener Jedinstva Vukelić da izmenama prodrma svoju ekipu, ali u tome nije uspeo. Šumadinci su sa tri vezana poena Milutinova duplirali vođstvo u setovima.

Činilo se da je drugi set slomio otpor Jedinstva i da Radnički sigurno korača ka drugoj pobedi u sezoni, ali je u trećem setu došlo do velikog kambeka domaćih, koji su prilično sigurno i lako dobili ovaj period igre i smanjili na 2:1.

Koliko je izgubljeni treći set poremetio odbojkaše kragujevačkog tima, najbolje se videlo na početku četvrte deonice, kada su domaći vezali tri poena i poveli sa 3:0. Držali su dugo odbojkaši Jedinstva ovu prednost, a kada su poveli sa 19:14 učinilo se da će prilično lako izboriti taj-brejk. Međutim, to nisu mislili Čedić i njegovi saigrači koji su nakon tajm-auta Predraga Srećkovića polako počeli da tope prednost domaćih, sve dok nisu došli do izjednačenja (23:23), a odmoh potom i do meč lopte, koju su pretvorili u pobedu.

Vladimir Čedić bio je najefikasniji u pobedi Kragujevčana sa 20 poena, a odličnu podršku imao je u Milutinovu sa 14, Vuloviću sa 12 i Goiću sa 11 poena. U ekipi Jedinstva prednjačio je Pešut sa 17 poena, 15 je postigao Jovanović, a 13 Tomo Micić.

U 5. kolu odbojkaši Radničkog dočekaće ekipu beogradskog Partizana.