Odbojkaši Radničkog slavili u Ljigu

Odbojkaši Radničkog trijumfalno su okončali ligaški deo takmičanja u Super ligi Srbije. Tim Predraga Srećkovića je u meču poslednjeg, 18. kola slavio na gostovanju ekipi Spartaka u Ljigu sa 3:2 (27:25, 18:25, 23:25, 25:22, 15:12).

U uzbudljivom meču, punom preokreta, Kragujevčani su imali više koncentracije u samoj završnici.

Prvi set je posle velike borbe pripao Radničkom, iako je domaćin vodio sa 24:23 i imao set loptu. Dobro su se gosti iz Kragujevca držali i u većem delu drugog seta, ali su Ljižani u finišu stekli nedostižnih pet poena prednosti 22:17, što im je bilo dovoljno za izjednačenje.

Treći set obeležilo je konstantno vođstvo odbojkaša Radničkog, koji su u jednom trenutku poveli sa 20:15 i činilo se utrli sebi put ka osvajanju ove deonice. Međutim, u finišu je proradio blok domaćih, dok su na drugoj strani Kragujevčani počeli da prave greške, što je iniciralo neverovatan preokret, tako da je na kraju Spartak dobio ovaj set sa 25:23 i prešao u vođstvo.

Brzo su se oporavili odbojkaši Radničkog od ovog šoka. U četvrtom setu nisu dopustili da se ponovi situacija iz prethodnog perioda, već su sigurnom igrom dobili ovu deonicu i došli do taj-brejka.

Početak petog seta obeležio je sjajan blok Kragujevčana. Međutim, domaći uspevaju da se vrate u meč i čak povedu sa 9:7. Usledio je odgovor na drugoj strani i strašna serija Radničkog od šest vezanih poena za vođstvo od 13:9. Ubrzo su gosti došli do dve meč lopte, a već prvu je Čedić pretvorio u poen za težak, ali zaslužen trijumf.

Upravo je Čedić sa 23 poena bio najefikasniji u taboru Kragujevčana i tako najavio dobru formu pred početak plej-ofa. Vulović je upsao poen manje, Opačić je postigao 14, a sve bolji Krstić 11 poena.

U ekipi Spartaka dvocifren učinak ostvarili su Gajević sa 19 poena, po 13 su postigli Mirković i Glavinić, 11 Jovanović, a 10 Milovanović.

Radnički je ligaški deo sezone završio na šestom mestu sa 24 osvojena boda i tako stekao pravo nastupa u plej-ofu, gde će mu protivnik biti beogradska Crvena zvezda. Prvi meč igra se u Beogradu 16. marta, revanš u „Jezeru“ je 19. marta, dok će se eventualna majstorica igrati 23. marta.

U polufinale plej-ofa ide onaj tim koji prvi ostvari dve pobede u četvrtfinalnoj seriji.