Odbojkaši Radničkog rutinski do četvrtfinala kupa

ok-radnickiOdbojkaši Radničkog savladali su u Ivanjici ekipu Bukovica Puteva sa maksimalnih 3:0 (25:12, 25:21, 25:18), u okviru osmine finala Kupa Srbije, i na taj način se plasirali među osam najboljih ekipa u ovom takmičenju.

Izabranici Dejana Matića opravdali su ulogu favorita i sigurnom igrom došli do plasmana u četvrtfinale. Drugoligaš iz Ivanjice je nešto jači otpor pružio samo u drugom setu, ali nedovoljno da se dobije kvalitetniji rival.

Već prvi set nagovestio je krajnji ishod. Sjajna igra u napadu (realizacija 80%) i odličan prijem omogućili su Kragujevčanima konstantno vođstvo u ovom periodu, koji je završen rezultatom 25:12 u korist gostiju.

Drugi set je doneo znatno bolju igru domaće ekipe. Ivanjičani su na drugom tehničkom tajm-autu vodili sa 16:13, što je bio signal ekipi Dejana Matića da pojača ritam, pa tako serijom 8:1 Kragujevčani prelaze u vođstvo (21:17), koje su znalački sačuvali do konačnih 25:21.

Treći period je samo na početku seta doneo neku rezultatsku neizvesnost. Radnički na drugi tehnički tajm-aut odlazi sa prednošću od 16:12, posle čega je samo uvećavao svoje vođstvo do konačnih 25:18 u ovom setu.

Odlična partija Uglješe Ilića u ekipi Radničkog, koji je nanizao 20 poena i predvodio svoj tim do sigurne pobede. Kod domaćina istakao se Nikola Radović sa 15 poena.

Sada se Kragujevčani okreću ka prvenstvu i derbiju sa Vojvodinom u Novom Sadu, koji je na programu za vikend.