Odbojkaši Radničkog preokretom do pobede

Odbojkaši Radničkog savladali su večeras, teže nego što se očekivalo, ekipu Jedinstva iz Stare Pazove, u okviru 4. kola Viner Štediša Super lige. Kragujevčani su gubili sa 0:2, ali su uspeli da preokrenu rezultat i dobiju meč sa 3:2, po setovima 20:25, 19:25, 25:10, 25:20 i 15:9.

Iako su izabranici Dejana Matića važili za apsolutnog favorita u večerašnjem duelu, gosti iz Stare Pazove su se potrudili da pomrse račune Kragujevčanima, koji na kraju mogu da budu presrećni osvajanjem dva boda.

Već prvi set je nagovestio moguće iznenađenje. Gosti su kontrolisali rezultat od samog starta, a u finišu otišli na „plus četiri“ (21:17), što je bilo nedostižno za domaću ekipu. Na kraju su odbojkaši iz Stare Pazove dobili ovu deonicu sa 25:20. Drugi set donosi još slabije izdanje Radničkog. Mnogo grešaka, i blok koji nije postojao, rezultovali su još jednim izgubljenim setom. Ovaj put bilo je 25:19 za goste.

U trećem setu odbojkaši Radničkog su se trgli i konačno počeli da liče na sebe. Proradio je blok Kragujevčana i uz fantastičnu realizaciju napada (81%), domaći su za samo dvadeset minuta stigli do osvojenog seta (25:20). U četvrtom periodu Kragujevčani su od samog starta držali konce igre u svojim rukama i zrelom igrom uspeli da dobiju i ovaj set sa 25:20, i tako izbore taj-brejk.

Početak odlučujuće deonice doneo je minimalno vođstvo gostima (5:4), ali onda Radnički pravi seriju 8:1, čime je definitivno rešeno pitanje pobednika meča. Na kraju petog seta rezultat je glasio 15:9 za domaći tim.

Odličnu partiju u pobedničkom timu pružio je Ivan Perović sa 21 poenom, dok je Uglješa Ilić zabeležio 14 poena. Doprinos pobedi Radničkog dali su i Radiša Stevanović i Marko Maksimović sa po 11 poena, dok je Lazar Ćirović upisao 10 poena, uz 3 asa. Kod gostiju, Milisavljević je bio najefikasniji sa 16 poena, dok je Zindović postigao 12, a Vidan 11 poena.

U narednom kolu odbojkaši Radničkog gostuju Vojvodini, u jednom od derbija kola. Pre toga, u utorak izabranike Dejana Matića očekuje meč Kupa Srbije protiv Bukovica Puteva u Ivanjici.

Radnički – Jedinstvo 3:2 (20:25, 19:25, 25:10, 25:20, 15:9)

Dvorana: „Jezero“ u Kragujevcu.
Sudije: Aleksandar Petrović i Jovan Jovanović.
Trajanje meča: 107 minuta.

RADNIČKI: Ćirović 10, Premović, I. Jovanović 2, Protić, Perović 21, Vulović 5, Stevanović 11, M. Ilić 2, U. Ilić 14, Maksimović 11, Blagojević 1, Pantelić (libero). Trener: Dejan Matić.