Odbojkaši Radničkog potvrdili plasman na finalni turnir kupa

ok radnicki

Iako u prvenstvu ređaju poraze, odbojkaši Radničkog briljiraju u Kupu Srbije. Naime, izabranici trenera Predraga Srećkovića su sinoć u „Jezeru“ savladali subotički Spartak i u revanš meču četvrtfinala najmasovnijeg takmičenja sa 3:2 (21:25, 25:14, 25:17, 18:25 i 15:13), čime su potvrdili svoj plasman na finalni turnir.

Kragujevčanima je za prolazak u narednu rundu bio potreban samo jedan osvojen set, budući da su u prvom meču, odigranom u Subotici, slavili sa maksimalnih 3:0.

Međutim, uvodna deonica pripala je Subotičanima, da bi već u drugom setu stvari došle na svoje mesto, kada su odbojkaši Radničkog prosto „pregazili“ goste i dobili ovaj period sa 25:14.

Domaći su lako dobili i narednu deonicu, ali je zato došlo do opuštanja u četvrtom setu, koji je pripao Subotičanima. Na kraju, Radnički je do trijumfa stigao u taj-brejku, iako su gosti u finišu vodili sa 12:11.

Ovo je nesumnjivo veliki uspeh za mladi tim iz Kragujevca, koji će se boriti za titulu namenjenu pobedniku kupa sa tri najkvalitetnija tima u zemlji – Crvenom zvezdom, Partizanom i novosadskom Vojvodinom.