Odbojkaši Radničkog laganim korakom do četvrtfinala Kupa Srbije

Odbojkaši Radničkog pobedom su otvorili novu takmičarsku sezonu, nakon što su bez većih problema eliminisali ekipu Borca iz Starčeva u utakmici osmine finala Kupa Srbije, sa maksimalnih 3:0 u setovima – 25:21, 25:18 i 25:11.

Povratnik u superligaški rang takmičenja bio je lak plen za Brđovićevu četu, koja je ovu utakmicu iskoristila kao neku vrstu generalne probe pred početak nove prvenstvene trke čiji je start predviđen za naredni vikend. Veće neizvesnosti bilo je samo u uvodnoj deonici, u kojoj su gosti iz Starčeva držali rezultatski priključak maltene sve do samog finiša seta, da bi na kraju ipak prevagnuo individualni kvalitet i iskustvo igrača kragujevačkog tima – 25:21.

Za razliku od prvog, Kragujevčani nisu dozvolili bilo kakav vid rezultatske neizvesnosti u drugom setu. Sigurnom igrom održavali su i postepeno uvećavali vođstvo sve do konačnih 25:18.

Poslednji set bio je prilika za mlađe igrače i rezerviste da se dokažu treneru Brđoviću, a ubedljivih 25:11 na kraju ove deonice možda najbolje govori o odnosu snaga na parketu u ovom periodu igre.

Najbolji akter utakmice bio je David Krastev, bugarski internacionalac koji je ovog leta stigao u prestonicu Šumadije kao zamena za kapitena Aleksandra Blagojevića na poziciji korektora. Sa 16 osvojenih poena on je ujedno bio i jedini igrač sa dvocifrenim učinkom u redovima kragujevačkog tima. Na suprotnoj strani istakao se Ivan Ćirović, koji je meč okončao sa 10 osvojenih poena.

Narednog vikenda startuje nova sezona u BPŠ Superligi Srbije, koju odbojkaši Radničkog započinju gostovanjem ekipi Takova u Gornjem Milanovcu.