Očekivani poraz košarkašica Radničkog

Košarkašice Radničkog glatko su poražene na gostovanju ekipi Kraljeva u utakmici 13. kola Prve ženske lige Srbije, rezultatom 91:51 (26:15, 28:11, 17:9, 20:16). Bio je ovo trinaesti poraz popularnih Crvenih dama u tekućoj sezoni, koji ih je dodatno udaljio od opstanka u prvoligaškom društvu.

Već se u prvom poluvremenu videlo da će ovo biti „igra mačke i miša“, u kojoj Kragujevčanke jednostavno nemaju šta da traže. Znatno iskusnija i kvalitetnija ekipa Kraljeva, skrojena za najviše takmičarske domete, nakon solidnih „plus 11“ na isteku prvog desetominutnog perioda igre (26:15) dodatno je pojačala tempo igre u narednoj deonici, tako da je do odlaska na veliki odmor stekla ozbiljan kapital od 28 poena prednosti (54:26). Preostale dve četvrtine samo su dodatno produbile rezultatsku agoniju Crvenih dama, koje su  meč završile sa 40 poena „minusa“ – 91:51.

Ekipu Kraljeva su do dvanaeste pobede u sezoni predvodile Anđela Janić i Džad Tejlor sa po 14 poena. Izuzetno raspoložena bila je i druga Amerikanka u redovima kraljevačkog tima Andrea Izli sa 13 poena i 10 skokova, a među igračicama sa dvocifrenim poenterskim učinkom našle su se još i Andrea Vasiljević i Daria Nestorov sa po 11, odnosno Dragana Gobeljić sa 10 postignutih poena.

Andrijana Vuković bila je ubedljivo najefikasnija u gostujućem timu sa 21 poenom, ali uz prilično skromne procente šuta iz igre od 33 odsto (6-18) i čak 7 izgubljenih lopti. Mara Nikolić je ubacila 11 poena, dok je Lena Vulović učinku od 8 postignutih poena pridodala 10 skokova.

Kragujevčanke su ovim porazom ostale prikovane za začelje tabele, dok su se Kraljevčanke, makar privremeno, vratile na čelo prvoligaškog karavana.

Ekipa trenera Saše Milojevića u narednom kolu dočekuje beogradski Art basket, nakon čega je očekuju dve možda i presudne utakmice u borbi za opstanak, protiv Spartaka u Subotici i Novosadske ŽKA u „SBB hali Jezero“.

Izvor i foto: SPD Radnički