Obećavajući početak godine rukometašica Radničkog: Pobeda protiv Mladosti naznaka rezultatskog buđenja Kragujevčanki

Uspešan početak drugog dela sezone u Super ligi Srbije za rukometašice Radničkog, koje su sinoć na svom parketu savladale Mladost iz Nove Pazove u utakmici 11. kola, rezultatom 24:20 (12:7). Bio je ovo tek drugi trijumf Kragujevčanki u tekućem šampionatu, kojim su najavile beg iz opasne zone i juriš ka gornjem delu tabele.

Ušle su rukometašice Radničkog u prvu utakmicu u novoj 2024. godine sa više nego očiglednom namerom da poprave prilično bled utisak koji su ostavile u proteklom delu šampionata, ali i željom da se Novopazovčankama revanširaju za poraz u prvom ovosezonskom odmeravanju snaga. Predvođene triom novih igračica, među kojima se posebno istakla golgeterski veoma raspoložena Andrea Boner, Kragujevčanke su tokom svih 60 minuta kontrolisale ritam utakmice, držeći gošće iz Nove Pazove na rezultatskoj odstupnici.

Nakon nervoznog početka utakmice, izabranice trenera Aleksandra Radosavljevića vremenom su uspostavile rezultatsku kontrolu i stekle prednost od dva gola, koji su držale sve do 20. minuta, kada gošće dolaze do izjednačenja koje je, ispostavilo se, bilo kratkog daha, s obzirom da su Kragujevčanke zahvaljajući silovitoj seriji 5:0 u finišu prvog poluvremena na odmor otišle sa pet golova „viška“ – 12:7.

Gošće u uvodnim minutima nastavka uspevaju da smanje rezultatski deficit i primaknu se na samo dva gola zaostatka (14:12), što je bio signal za Kragujevčanke da se uozbilje i zaigraju znatno angažovanije, naročito u fazi defanzive. Kako se meč bližio kraju, tako su i rukometašice Radničkog igrale sve sigurnije, da bi nakon pogotka iskusne Dunje Tasić za velikih „plus 6“ u 57. minutu (23:17) postalo jasno da će bodovi ostati u „Jezeru“.

Već pomenuta Andrea Boner predvodila je listu strelaca u kragujevačkom timu sa 6 postignutih pogodaka. Sledile su je Helena Inđić i Dunja Tasić, koje su protivničku mrežu tresle 4 puta.

Kod gošći iz Nove Pazove golgeterski se istakla Nikoleta Lazarević sa 6 pogodaka, dok je Tina Paunić dodala 4.

Iako su ostale na osmoj poziciji superligaške tabele, Kragujevčanke su ovim trijumfom uvećale svoj bodovni saldo i dodatno se odaljile od opasne zone, u kojoj su kruševački Napredak 12 i novosadska Vojvodina.

U narednom kolu rukometašice Radničkog izlaze na megdan braniocu titule, ekipi Jagodine.