Novosađanima ključevi „Jezera“

Derbi 10. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije između vodećeg Radničkog i trećeplasirane Vojvodine pripao je novosadskom timu, koji je večeras slavio na parketu hale „Jezero“ rezultatom 93:81 (23:23, 18:13, 27:17, 25:28). Bio je ovo prvi poraz Kragujevčana na domaćem parketu u tekućoj sezoni za prekid fantastičnog niza od sedam uzastopnih pobeda.

Više od godinu dana kragujevačko „Jezero“ predstavljalo je neosvojivu tvrđavu za sve ekipe sa kojima su košarkaši Radničkog delili megdan, najpre u drugoligaškoj, a potom i u prvoligaškoj konkurenciji. Kragujevčani su poslednji poraz na domaćem parketu pretrpeli još krajem marta 2022. godine u duelu sa Zlatiborom u jednoj od oproštajnih utakmica u KLS. Od tog trenutka košarkaši Radničkog nisu znali za poraz u svojoj dvorani sve do večeras, kada je ovaj nestvaran niz pobeda prekinula novosadska Vojvodina.

Košarkaši Radničkog su dobro otvorili utakmicu i u većem delu uvodne deonice imali su rezultatsku prednost na svojoj strani, koja se u par navrata penjala i na maksimalnih „plus osam“. Ipak, Novosađani su do odlaska na prvi predah uspeli da neutrališu zaostatak, pa se u drugu četvrtinu ušlo sa nerešenim rezultatom (23:23).

Sredinom druge deonice gosti preuzimaju rezultatski primat i na poluvreme odlaze sa pet poena „viška“ (41:36), da bi sredinom treće četvrtine dogurali i do dvocifrenog vođstva, koje su uz povremene oscilacije uspeli da sačuvaju do isteka svih četrdeset minuta igre.

Najzaslužniji za sedmu pobedu Novosađana u aktuelnoj sezoni bio je Petar Rakićević sa 23 poena i 7 skokova. Stefan Savić dodao je 15 poena, a Amerikanci Džonson i Kaningem 12, odnosno 11 poena.

U ekipi Radničkog prednjačio je Trej Kroft sa 25 poena i 6 asistencija. Uroš Nikolić je bio na korak do „dabl-dabla“, s obzirom da je imao učinak od 18 poena i 9 skokova, a listu dvocifrenih u domaćem sastavu zaključio je i kapiten Marko Đerasimović sa 12 postignutih poena.

Uprkos porazu Radnički je zadržao vodeće mesto na tabeli sa skorom 8-2, ispred ekipe Vršca koja ima pobedu manje u odnosu na kragujevački tim.

Kragujevčane narednog vikenda očekuje još jedan težak ispit, ovoga puta na gostovanju subotičkom Spartaku.