Novi poraz Sušice

Fudbaleri Sušice poraženi su na gostovanju užičkoj Slobodi u utakmici 9. kola Srpske lige Zapad – 0:2 (0:0). Bio je ovo drugi uzastopni, a ukupno četvti poraz Sušičana u sezoni, koji ih je vratio u donji deo srpskoligaške tabele.

Poraz od Takova na Sušičkom brdu prošlog vikenda očigledno je uzdrmao samopouzdanje izabranicima trenera Vladimira Božovića, koji su na gostovanju u Užicu pružili igru ispod svojih realnih mogućnosti.

Domaćin je od samog starta zagospodario terenom i već tokom prvog poluvremena stvorio par izglednih šansi pred golom Sušice, koje nije uspeo da materijalizuje. Najbliži vođstvu Užičani su bili u 20. minutu, kada je Gajić iz više nego izgledne pozicije sa nekih 6-7 metara šutirao preko gola.

Na odmor se otišlo bez golova, a prva ozbiljnija prilika u nastavku utakmice viđena je u 58. minutu, kada je mladi golman Sušice Radovanović zaustavio udarac levonogog Glišovića sa ivice šesnaesterca.

Dva minuta kasnije odbrana Sušičana je kapitulirala. Marjanović je uputio centaršut sa desne strane, Arsenijević spustio loptu glavom Jankoviću, koji je sa desetak metara šalje u gol Sušice.

Drugom pogotku Užičana u 68. minutu prethodila je duga akcija, koju je krunisao iskusni Filip Arsenijević preciznim udarcem iz srca šesnaesterca.

Mogao je domaćin vrlo lako i do trećeg gola na utakmici u 78. minutu, kada se Janković našao „oči u oči“ sa Radovanovićem, ali je golman Sušice fenomenalnom reakcijom sprečio gotovo izvesan pogodak.

Probudili su fudbaleri Sušice u samoj završnici utakmice, pokušali da unesu određenu neizvesnost u pogledu konačnog epiloga, ali nisu uspeli da nadmudre golmana Slobode Vukašinović .

Poslednju priliku na utakmici imao je rezervista užičkog tima Zakoč, međutim još jednom se istakao mladi Radovanović.

Sušičani su nakon dva vezana poraza nazadovali za pet mesta na tabeli i trenutno su na dvanaestoj poziciji sa jedanaest osvojenih bodova.

Narednog vikenda na Sušičkog brdo dolazi Budućnost iz Arilja, što je lepa prilika za „plave“ da se vrate na pobednički kolosek i uhvate priključak sa ekipama iz gornjeg dela tabele.

GFK SLOBODA – SUŠICA 2:0 (0:0)