Rafalna paljba Kragujevčanki pod Bagdalom

Posle rekordne pobede nad šabačkom Mačvom prošlog vikenda na „Čika Dači“, fudbalerke Radničkog bile su izuzetno raspucane i na gostovanju kruševačkom Napredak Junioru 2016 u utakmici 5. kola Prve ženske lige Srbije. Kragujevčanke su na krilima trostrukog strelca Sare Milosavljević trijumfovale rezultatom 6:2 (3:1) i nastavile proboj ka samom vrhu tabele.

Nisu fudbalerke Radničkog 1923 ostale bez municije nakon više nego ubedljive pobede nad Šapčankama prošlog vikenda. „Crvene dame“ su još jednom demonstrirale svoj raskošni napadački potencijal i napunile su mrežu Kruševljanki do vrha.

Pobedu kragujevačkog tima najavio je pogodak Sare Milosavljević u 16. minutu, da bi domaće preko Jelene Raičević poravnale rezultat u 37. minutu.

Ipak, finiš prvog poluvremena donosi još dva gola u mreži kruševačkog tima. Strelci su bili kapiten Radničkog 1923 Tamara Jurišević i njena imenjakinja Tamara Gogić.

Sara Milosavljević svojim drugim pogotkom na utakmici donosi Kragujevčankama prednost od tri gola u 61. minutu (4:1), koju je Lidija Bondžić uspela da smanji u 71. minutu. Dva minuta kasnije Sara Milosavljević kompletira het-trik, da bi tačku na ovaj susret stavila Milica Živanović u 89. minutu za konačnih 6:2.

Fudbalerke Radničkog 1923 trenutno se nalaze na trećoj poziciji prvoligaške tabele, sa tri boda manje u odnosu na vodeću Kolubaru, koja ima utakmicu više u odnosu na Kragujevčanke.

U sledećem kolu „crvene dame“ će ugostiti ekipu Levča iz susednog Rekovca.

ŽFK NAPREDAK JUNIOR 2016 – ŽFK RADNIČKI 1923 2:6 (1:3)

KRUŠEVAC
SC „Radomir Mičić-Miče“.
Gledalaca: 20.
Sudija: Jelena Polić (Beograd).
Strelci: Raičević u 37. i Bondžić u 71. minutu za Napredak Junior 2016, a Sara Milosavljević u 16, 61. i 73, Jurišević u 42, Gogić u 45. i Živanović u 89. minutu za Radnički 1923.
Žuti kartoni: Dumanović, Bondžić (Napredak Junior 2016).

ŽFK NAPREDAK JUNIOR 2016: Lukić, M. Jelić, A. Jelić (od 67. Đorđević), Dumanović (od 31. Ristić), Stojanović, Lisinac, Jovanović, Bondžić, Sretenović (od 71. Petrović), Petronijević, Raičević.

ŽFK RADNIČKI 1923: Veličković, Gačić (od 87. Vasiljević), Galjak, Milenković, Živković, Čingelić (od 85. Stojanović), Jurišević, Miloradović, Gogić (od 67. Živanović), Milosavljević, Tomanović.