Novi poraz rukometašica Radničkog

Rukometašice Radničkog poražene su na gostovanju ekipi Bora Ziđin Koper u utakmici 13 kola ARKUS lige, rezultatom 29:24 (15:12). Bio je ovo ukupno sedmi poraz Kragujevčanki u sezoni, a drugi u nastavku prvenstva.

Nisu izabranice trenera Bojana Milentijevića imale snage da se suprotstave veoma motivisanim Borankama, kojima je pobeda u ovom meču bila preko potrebna u daljoj borbi za opstanak. Dobro su Kragujevčanke otvorile utakmicu i golovima Ajlin Bjelak povele sa 2:0, ali su nakon toga domaće preuzele kontrolu nad rezultatom, koju nisu ispuštale do isteka prvih pola sata igre. Prednost Boranki je u par navrata dostizala i velikih pet golova prednosti, mada su i rukometašice Radničkog u jednom trenutku uspele da priđu na samo gol zaostatka.

Na odmor su domaće otišle sa tri gola „viška“ (15:12), da bi početkom drugog poluvremena ponovo izbile na maksimalnih „plus pet“ (17:12). Usledila je, međutim, kontraofanziva Kragujevčanki u režiji Teodore Veličković i Ksenije Petrović za ponovno hvatanje rezultatskog priključka (18:17). Tu su učenice trenera Milentijevića iznenada ukočile i prokockale poslednju priliku za rezultatski preokret. Boranke su ubrzo bile „plus četiri“ (21:17), a kada su u 52. minutu pobegle na šest golova razlike (26:20), bilo je jasno da je sudbina gošći iz šumadijske prestonice zapečaćena.

Najefikasnije u pobedničkom timu bile su Anja Vujnović sa 8 i Teodora Majkić sa 7 pogodaka, dok su u gostujućoj ekipi prednjačile Teodora Veličković sa 9 i Ajlin Bjelak sa 7  postignutih golova.

Rukometašice Radničkog su nakon ovog poraza pale na osmo mesto prvenstvene tabele sa samo bodom prednosti u odnosu na Boranke, koje su se ovim trijumfom učvrstile iznad opasne zone.

Novu priliku za osvajanje prvih bodova u nastavku šampionata rukometašice Radničkog imaće naredne subote, kada će na svom parketu ugostiti ekipu novosadske Vojvodine.

BOR ZIĐIN KOPER – RADNIČKI 29:24 (15:12)

BOR
Dvorana: SC “Bobana Momčilović”.
Gledalaca: 700.
Sudije: Jovan Cvetković, Luka Petrović.
Sedmerci: Bor 4 (3), Radnički 6 (3).
Isključenja: Bor 14 min, Radnički 12 min.

BOR: Dragoljubović (10 odbrana), Jonović 1, Vujnović 8, Majkić 7, Radović 2, Lilić 2, Bogdanović 5, Tomić, Stanković, Marinović, Ristić (1 odbrana), Petrović, Mladenović, Sujić 4, Ilić, Nikolić.

RADNIČKI: Pojužina, Đorđević , Veličković 9 , Vučićević, Pidro ( 2 odbrane), Inđić  , Stoiljković 2 , K.Petrović  3, Rašković, Bjelak 7 , D.Ranković 1 , T.Petrović , Kostić (11 odbrana), Z.Ranković 2 , Andrić, Milosavljević.

Igračica utakmice: Maja Dragoljubović ( Bor)