Novi Pazar pobednik desetog memorijala „Aleksandar Gigović-Giga“

ok-novi-pazar

Odbojkaši Novog Pazara pobednici su desetog po redu memorijalnog turnira „Aleksandar Gigović-Giga“, koji je ovog vikenda održan u kragujevačkoj hali „Jezero“. Pazarci su u današnjem finalu savladali domaćina turnira, ekipu Radničkog, sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:23, 25:23 i 25:17, i zasluženo stigli do trofeja.

Ekipa Novog Pazara je u svom prvom učešću na ovom turniru stigla do pehara i to na impresivan način. Najpre je sa 3:0 pobeđen slovački Spartak iz Komarna u polufinalu, da bi istim rezultatom savladan i kragujevački Radnički u finalu.

Doduše, Kragujevčani su pružili znatno jači otpor, posebno u prva dva seta, koja su završena identičnim rezultatom – 25:23 u korist Pazaraca, dok je u trećem setu ekipa Novog Pazara bila nešto ubedljivija (25:17).

U utakmici za treće mesto, koja je prethodila velikom finalu, Spartak iz Komarna porazio je kraljevačku Ribnicu sa 3:1.

Sportski direktor Radničkog Marko Maksimović predao je kapitenu Novog Pazara Hamzi Zatriću pehar namenjen pobedničkoj ekipi. Za najboljeg igrača turnira izabran je Ifran Hamzagić, korektor Novog Pazara, kome je nagradu uručio Nebojša Gigović, otac pokojnog Aleksandra Gigovića.