Novi debakl košarkašica Radničkog

Košarkašice Radničkog doživele su još jedan težak poraz u Prvoj ženskoj ligi Srbije, ovoga puta na gostovanju novajliji u ligi, ekipi Sloge iz Požege, koja je trijumfovala sa čak 53 poena razlike – 93:40 (22:6, 24:12, 26:3, 21:19).

Bilo je ovo napadački najslabije izdanje ekipe trenera Saše Milojevića u ovoj sezoni. Kragujevčanke su za četrdeset minuta igre ubacile samo 40 poena, od toga skoro polovinu u zadnjoj četvrtini, u momentima kada je trener Sloge Saša Mateničarski pružio priliku mlađim igračicama.

Košarkašice Radničkog su prvi koš na utakmici postigle na tek izmaku četvrtog minuta, da bi završetak uvodnog perioda igre dočekale samo sa 6 postignutih poena i dvocifrenim rezultatskim deficitom (22:6).

Popravile su Šumadinke neznatno efikasnost u drugoj četvrtini, „duplirale“ broj postignutih poena u odnosu na uvodni period igre, ali su domaće u međuvremenu otišle na „plus 28“ (46:18), pa je bilo jasno da je na pomolu još jedan rezultatski debakl „crvenih dama“.

Kada je izgledalo da stvari ne mogu biti gore za Kragujevčanke, usledila je treća deonica u kojoj su izabranice trenera Saše Milojevića uspele da ubace samo tri poena, što je samo produbilo njihovo rezultatsko poniranje.

Srećom pa je završni period igre trener Sloge Saša Mateničarski iskoristio za razigravanje mlađih igračica, inače je pitanje sa kolikom razlikom bi ovaj meč bio okončan.

Amerikanka Lašajla Rajt-Ponder bila je prosto neuhvatljiva za košarkašice Radničkog. Meč je završila sa 26 poena i 10 skokova, ali i sa statusom najkorisnije igračice utakmice (32 indeksna poena). Kapiten Sloge Nataša Filipović takođe je dogurala do „dabl-dabl“ učinka, pošto je brojci od 13 postignutih poena pridodala i 10 asistencija.

U kragujevačkom timu su samo dve igračice uspele da se prebace jednocifren učinak. Andrijana Vuković je postigla 10 poena, koliko i Mara Nikolić.

Radnički je i dalje jedina ekipa bez trijumfa nakon devet odigranih kola u Prvoj ženskoj ligi Srbije.

Kragujevčankama u sredu predstoji najvažnija utakmica u dosadašnjem delu sezone, a to je susret sa ekipom Vršca u „SBB hali Jezero“, koji će u velikoj meri odrediti njihove izglede po pitanju očuvanja superligaškog statusa.

Izvor i foto: SPD Radnički