Niko kao Željko kapiten, Spalević reže maglu!

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca imali su mnogo problema pred ovo kolo i teško gostovanje na Karaburmi. Navijačkoj grupi Crveni Đavoli zabranjen je organizovan dolazak na ovaj meč, dok je visoki štoper Tintor morao da odradi suspenziju. Na ruku igračima nije išlo ni izuzetno hladno vreme i magla na stadionu OFK Beograda. Međutim, 50-ak najvernijih navijača Kragujevčana u sopstvenoj režiji su krenuli na Karaburmu i pružili veliku podršku svom timu, dok je mladi Rosić koji je zamenio Tintora svoje vatreno krštenje položio sa desetkom! Radnički je slavio na ovom teškom gostovanju rezultatom 1:3 (0:0).

Celo prvo poluvreme proteklo je u rastrzanoj igri uglavnom na sredini terena, bez puno šuteva u okvir gola, a igrači kao da su se privikavali na gustu maglu, zbog koje je i iz prvih redova tribina na stadionu bilo izuzetno teško videti šta se dešava na terenu. Do poslednjih 5 minuta prvog dela igre nije bilo uzbuđenja, kada je Radnički u 40. minutu imao prvu priliku na meču. Kostić je krenuo u svoj karakteristični prodor po levoj strani terena, ušao u šesnaesterac domaćih, centirao po zemlji i posle velike gužve štoperi OFK Beograda su uspeli da izbace loptu sa gol linije. Na samom isteku prvog poluvremena viđena je i gužva na suprotnoj strani posle prodora Pavlovskog, ali je odbrana gostiju intervenisala i otklonila opasnost.

Drugo poluvreme je bilo mnogo sadržajnije, a prva uzbuđenja su viđena u 55. minutu kada je Kecojević oprobao svoj udarac, ali nije bio precizan. Odmah zatim i Mađar koji je predvodio napad OFK-a u ovom meču, Takač, dobio je priliku da šutne iskosa sa leve strane, ali je oklevao, pa je Pavlović odneo loptu. Sledeće uzbuđenje pred golom domaćih donelo je i pogodak. Znali su igrači OFK Beograda da od Radničkog preti velika opasnost iz prekida, ali u 66. minutu nisu uspeli da se odbrane. Korner sa desne strane izveo je Kostić, kapiten Milošević je kao po pravilu nadvisio sve svoje protivnike u skoku, i prosto zakucao loptu u mrežu nemoćnog Lukača. Taj gol kao da je presekao domaćina, koji nije mogao da poveže svoje redove u narednih 10 minuta, što je iskoristio iskusni Darko Spalević, i uvećao prednost Radničkog na 2:0 u 78. minutu, i tako, činilo se, rešio pitanje pobednika.

Međutim, u 85. minutu, jedna naizgled bezopasna lopta ubačena pred gol Čančarevića napravila je mnogo problema Radničkom. Umesto da je uhvati, golman Radničkog je nesrećno ispustio loptu, koja je došla do fudbalera OFK Beograda. Šut praktično na prazan gol je bio izblokiran, ali se lopta odbila do druge stative, gde je priseban bio Takač i glavom je sproveo u mrežu. Taj gol je doneo nadu OFK Beogradu da mogu i do remija, krenuli su u veliku ofanzivu ka golu Radničkog, ali su i ostavili dosta prostora za kontranapade gostiju. Taj prostor iskoristio je ko drugi nego iskusni Darko Spalević, koji je rutinski završio jedan školski kontranapad, koji je započeo kapiten Milošević oduzetom loptom, zatim je Nedović nastavio akciju i lepo uposlio na prvu Miloškovića. Sjajan dribling veziste Radničkog izbacio je kompletnu odbranu domaćina,  zatim petom dodao Ristiću, koji je samo lagano, van domašaja Lukača, prosledio do Spalevića, kome nije bilo teško da sa par metara samo ćušne loptu u nebranjenu mrežu, i tako kruniše ovu fantastičnu akciju.

OFK Beograd – Radnički 1923   1:3 (0:0)

Stadion: Omladinski