Samo golovi nedostajali

Po lepom, sunčanom, ali ne i toplom danu, nedelja je na stadionu Čika Dača protekla u znaku pravog superligaškog fudbala, sa puno šansi za gol, dosta otvorena igra na obe strane i kvalitetne, zrele ekipe iz gornjeg dela tabele našeg najvišeg ranga  takmičenja koje nisu pukom (ne)srećom uspele da postignu bar jedan pogodak – FK Radnički – FK Jagodina 0:0(0:0).

Od samog početka utakmice videlo se da obe ekipe idu na tri boda bez ikakvog kalkulisanja i bez ikakvog pritiska i imperativa moranja, pa je odigrana jedna kvalitetna i za oko lepa utakmica, naravno sa velikom motivacijom i željom da se pobedi na obe strane.

Prvu šansu na utakmici imao je iskusni Spalević koji je lepo primio loptu sa desetak metara iskosa desno iz šesnaesterca i zahvatio volej te je lopta prohujala pored desne stative golmana Šimića. U početku, gosti su igrali veoma čvrsto u odbrani, na granici faula i sa dosta načinjenih faulova potrošili su dosta energije, skoro čitavo prvo poluvreme, pa domaćin nije uspeo da, vođen navijačima, uspostavi prepoznatljivu igru, kakva se viđa ove sezone na stadionu Čika Dača. U osmom minutu slobodan udarac za goste sa ivice kaznenog prostora iskosa desno, šutira Mudrinski i lopta ide pored gola.

U 19. minutu malo zatišje, i jedni i drugi čekaju priliku iz kontranapada, ali se igra sigurno, do noge, bez mnogo čestih grešaka, uglavnom na sredini terena. U 33. minutu poigravanje domaćih na ivici kaznenog prostora i oduzeta lopta, ali izglednu šansu ne koristi Đenić. Šest minuta kasnije Đenić probija po desnoj strani, Mudrinski glavom pokušava i lopta odlazi pored desne stative golmana Čančarevića. Poslednjih 15-ak minuta prvog poluvremena odlikuje se inicijativom domaćina. Spalević u 42. minutu ima izglednu šansu kada mu sa desetak metara od gola loptu sa noge skida kapiten gostiju, čvrsti Ilić.  Minut kasnije, Stefan Nedović naleće na jednu odbijenu loptu i sa ivice kaznenog prostora šutira, a lopta odlazi pored gola.

U 44. minutu u šesnaestercu gostiju, nakon izbijanja lopte, jedan od odbrambenih igrača gostiju očigledno, ali i nenamerno udara loptu rukom, međutim, na opšte iznenađenje sudija Vukadinović odmahuje rukom. U sledećem napadu Spalević je dobro zagradio loptu u šesnaestercu gostiju, na nju iz drugog plana naleće Nedović i sa sedam metara šutira loptu nebu pod oblake.

Nakon nedosuđenog jedanaesterca, sudija Vukadinović, koji je ušao sa određenom dozom pritiska u ovu utakmicu, možda i straha, tek tada počinje da svira sve u korist odbrane i jedne i druge ekipe, ne štiteći pritom igrača sa loptom, i malte ne, onemogućavajući fudbalerima  jedne i druge ekipe da dođu u ozbiljnu priliku za gol izuzev visokih lopti. Utakmica je vrlo često prekidana i može se reći da je bio jedan od najprimećenijih na terenu upravo sudija Vukadinović, koji nije uspeo na samom početku utakmice da izgradi kriterijum, kojim će nastaviti da deli pravdu u nastavku.

Radnički mnogo ofanzivnije kreće u drugom poluvremenu, kada je došlo i do zamora materijala, kada je u pitanju fizička sprema gostiju, a i možda to što je gol gostiju bio okrenut ka Suncu, pa je golmanu bilo dosta teško da kontroliše  visoke lopte.

51. minut sa sobom nosi akciju Radničkog po levoj strani, kada je Nenadić uspeo da prođe sve do šesnaesterca i da uputi udarac ka golu, međutim golman gostiju je bio siguran. U 63. minutu Nenadić je centrirao sa levog beka direktno na „trepavicu“ Spaleviću koji je bio sam u šesnaestercu, međutim nije dobro zahvatio glavom ovu loptu i stopostotna šansa je propuštena. U 70. minutu Milošković je prošao po desnoj aut liniji, zatim je „zalomio“ na unutra i iz kaznenog prostora sa desne strane šutirao u dalji ugao golmana Šimića koji odličnom intervencijom spašava gol gostiju.

U 76. minutu još jedna izgledna prilika domaćih, kada Milošković najpre prvim pa drugim driblingom izlazi sam ispred golmana gostiju i biva oboren u petercu, međutim sudija Vukadinović je prestao i da odmahuje rukom…

Dva minuta kasnije sjajan centaršut Nenadića, Spalević odlično zahvata loptu glavom i postiže gol, koji se poništava jer je pritom napravio faul u napadu. Igra gostiju se dosta razlikuje u odnosu na prvo poluvreme, prešli su u totalnu defanzivu. Nakon greške u izbijanju lopte, Milošković je prihvata oko aut linije na polovini terena sa desne strane i dodaje linijom auta do Nedovića koji centrira po zemlji ka beloj tački, tamo je kupi Spalević, šut iz prve i odlična intervencija golmana Šimića. U 89. minutu nakon totalne ofanzive domaćina jedna nesmotrenost i odlična kontra „tri na jedan gostiju“, međutim Tintor otklanja opasnost kod gola domaćih. Videvši da su njegovi puleni krenuli u totalnu ofanzivu u poslednjim momentima meča,  i tako zaboravili da  brane svoj gol, iskusni trener Radničkog Slavenko Kuzeljević u nadoknadi meča pravi izmenu i smiruje atmosferu, a rezultat ostaje nerešen.

RADNIČKI 1923 – JAGODINA 0:0
Stadion  „Čika Dača“ Kragujevac
Gledalaca:
4500

FK RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Nenadić, Tintor, Milošević, Nedović (od 90′ Živadinović), Lepović od 56′ Petrović), Stojaković (od 56′ Obrovac), Milošković, Kostić, Spalević.

JAGODINA: Šimić, Dukić, Projić, Ilić, Gogić (od 24′ Nastić), Tomić, Stojkov, Kostić, Đenić (od 75′ Vujović), Arsenijević, Mudrinski (od 72′ Milenković)

TABELA: Partizan 36, Crvena zvezda 29,Radnički 25, Vojvodina 24, Sloboda 22, Jagodina 19, Spartak 19, Hajduk 18, OFK Beograd 16, Rad 14, Javor 14, BSK 13, Smederevo 11, Novi Pazar 10, Borac 8, Metalac 4.

U sledećem kolu, Kragujevčani gostuju lideru prvenstva, ekipi beogradskog Partizana.