Sušičani kao tajfun u gradskom derbiju

Het trik: Stevan Vidić, fudbaler Sušice (Foto M. Jovičić)

U derbiju 14. kola Prve gradske lige Kragujevca, neočekivano fudbaleri Sušice danas su, u izvanrednoj igri, najboljoj u ovoj sezoni, visoko porazili ekipu Kolonije, koja je ubrajana i u kandidate za prvo mesto i preseljenje u viši rang Zonu „Morava“. Izabranici trenera Zorana Nikolića prosto su deklasirali protivnika i naneli mu jedan od najtežih poraza u poslednjoj deceniji. Iako su obe ekipe igrale u nekompletnim sastavima i sa „tankim klupama“, pobedu su više želeli domaći fudbaleri i to su i ostvarili.

Sušicani su danas davali golove kao od šale iako su za protivnika imali veoma iskusnu ekipu. Iskoristili su skoro sve šanse, a igrači gostiju pokušavali su individualnim akcijama i udarcima iz daljine, ali nisu uspeli da savladaju Bulatovića.

Sušica je brzo došla u vođstvo. U 7. minutu Dajić je šutirao na gol Galovića, ali je golman Kolonije uspeo da odbije loptu, koju je napadač domaćina iz drugog pokušaja smestio u mrežu.

Prvi ozbiljniji udarac na gol Sušice gosti su uputili u 30. minutu. Uroš Marić, inaće raniji igrač Radničkog, sa 25 metara šutirao je pod prečku, ali je golman Bulatović uspeo da je izbije u korner. Sedam minuta kasnije Mitić je loše prihvatio centriranu loptu Marića sa desne strane i šutirao sa nekoliko metara pored gola.

Ove neiskorišćene šanse domaćin je kaznio u 40. minutu drugim pogotkom. Golman Galović je u svom kaznenom prostoru oborio Ivana Blagojevića bez lopte i sudija Đurić je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač penala bio je kapiten Sušice Stevan Vidić i povećao prednost na 2:0.

Očekivalo se da će Kolonija imati snage da u drugom poluvremenu preokrene rezultat u svoju korist, ali do toga nije došlo, iako je bilo pokušaja. Jedan od najiskusnijih  Ristić je dobro šutirao u 52. minutu, ali je golman Bulatović još bolje intervenisao i lopta je od preške otišla u korner.

Na 3:0 povisio je Vidić u 69. minutu posle asistencije Mujazinovića. Kapiten Sušice Vidić, koji je došao iz Kolonije, u 70. minutu postigao je het-trik i povisio prednost svoje ekipe na 4:0. U listu strelaca upisao se i Jasmin Mujezinović u 84. minutu. On je dobro reagovao na drugoj stativi, posle kornera sa desne strane, i glavom loptu poslao u mrežu. Konačan rezultat 6:0 postavio je mladi rezervista kadet Miloš Šebek  u poslednjem minutu igre. Dva minuta pre kraja utakmice sudija Dušan Đurić nervoznom Dušanu Ristiću pokazao je i drugi žuti karton, pa je  kapiten Kolonije morao u svlašionicu.

Posle ove neočekivao visoke pobede Sušica je popravila svoj plasman i sa 17 bodova sa  13. pereselila se na 10. mesto na tabeli, a Kolonija je treće mesto ustupilka Arsenalu, koji je na svom terenu pobedio do skora vodeću ekipu Jedinstva iz Petrovca sa 2:1. U ostalim susretima 14. kola Prve gradske lige Kragujevca danas su postignuti sledeći rezultati: Sloga (L) – Vinogradi 1:1, Sloga (D) – Šumadija (Č) 0:1, Slavija – Budunost 1:0, Seljak (MP) – Jadran 1:6, Šumadinac – Erdoglija 1911 1:1, Maršić – Azbest 3:2.

U vođstvu je Slavija sa 32, a prate je Jedinstvo sa 27 i  Aresnal sa 26 bodova.

SUŠICA – KOLONIJA 6:0 (2:0)

Stadion: FK Sušica.
Gledalaca: 50.
Sudija: Dušan Đurić.
Pomoćnici: Željko Mijailović, Saša Stefanović  (svi iz Kragujevca).
Strelci: Dajić u 7, Vidić u 40. (iz jedanaesterca), 68.i 70, Mujazinovič u 84. i Šebek u 90. minutu.
Žuti karton: Galović (Kolonija).
Crveni karton: Ristić 88. min utu (Kolonija).

SUŠICA: Bulatović, Đukić, Ilić, Cvetković, Bulatović, Kamatović,Dajić (Šebek), Živanović, I.Blagojević (P. Blagojević), Vidić, Mujezinović.

KOLONIJA: Galović, Ristelić, Spasić, Maksimović, Vulović, Đorđević, Sudimac, Mitić, Ristić, Marić, Božović.

IGRAČ UTAKMICE: Stevan Vidić (Sušica).