Neverovatan podvig odbojkaša Radničkog u susretu sa Vojvodinom: Od 0:2 do pobede u taj-brejku

Sve je praštalo u večerašnjem okršaju odbojkaša Radničkog i Vojvodine na parketu hale „Jezero“, u okviru zaostale utakmice 9. kola BPŠ Superlige. Novosađani su imali dva seta prednosti, ali im to nije bilo dovoljno da slome otpor upornih Kragujevčana, koji su smogli snage da se izdignu iz naizgled bezizlazne situacije i režiraju spektakularan preokret – 3:2 (20:25, 22:25, 25:23, 25:19, 15:10).

Koliko je večerašnja utakmica u „Jezeru“ bila dinamična i tenzična, dokaz je i to što je trener Radničkog Aleksa Brđović u žaru borbe tokom odlučujućeg petog seta zbog protesta zaradio najpre žuti, a zatim i crveni karton, pa je tako završetak utakmice, u kojoj je njegova ekipa napravila neverovatan podvig i od 0:2 u setovima uspela da preokrene na 3:2, ispratio sa tribina.

Nije dobro krenulo po Kragujevčane. Vojvodina je manje-više rutinski dobila uvodni set (25:20), a potom je na krilima raspoloženog Žarka Ubiparipa, kome je savršeno „tercirao“ korektor Branko Kopitić, rešila i narednu deonicu reši u svoju korist (25:22).

Delovalo je tada da Šumadincima nema spasa i da će Novosađani odneti sva tri boda iz „Jezera“, ali je tada proradio inat kod izabranika trenera Alekse Brđovića, koji su već na početku trećeg seta pokazali da se ne mire sa porazom. Nakon savršenog početka deonice, Kragujevčani su sredinom seta polako počeli da posustaju, pa je u jednom trenutku rezultatska prednost prešla na stranu gostiju. Od tog momenta kreće rezultatska klackalica koja je potrajala sve do samog finiša seta, kada je do izražaja došlo veće iskustvo i deblji živci odbojkaša kragujevačkog tima, koji su na kraju dobili ovaj period igre rezultatom 25:23.

Velika borba vodila se i u četvrtom setu. Radnički je nakon ne baš idealnog početka seta poenima iskusnog Radevića uspeo da stekne prvi ozbiljniji kapital od četiri poena prednosti (14:10), koji je ubrzo uvećao na maksimalnih „plus 5“ (20:15), ali su Novosađani serijom od tri uzastopna poena vratili rezultatsku neizvesnost (20:18). Tada je na scenu ponovo stupio u ovom setu fenomenalni Mirko Radović, koji je sa tri svoja poena, od toga dva blokom, Kragujevčanima otvorio put ka taj-brejku.

Nervoza koja je bila prisutna među akterima današnje utakmice tokom trećeg i četvrtog seta eskalirala je u odlučujućoj deonici. Pri vođstvu Vojvodine od 4:3, sudija je pokazao da je lopta nakon napada korektora Radničkog Davida Krasteva završila u autu, što se nije svidelo Šumadincima, koji su smatrali da je lopta tom prilikom u bloku zakačila nekog od igrača novosadskog tima. Usledili su žestoki protesti sa klupe kragujevačkog tima, a najžustriji je bio trener Aleksa Brđović, koji je posle rasprave sa sudijama i zapisničkim stolom zaradio najpre žuti, a potom i crveni karton.

Ispostavilo se da je isključenje trenera Brđovića samo dodatno motivisalo odbojkaše Radničkog i raspirilo njihovu želju za preokretom. Presudni momenat dogodio se pri rezultatu 9:9, kada su Kragujevčani furioznom serijom 6:1, kojoj su značajno doprineli i Novosađani sopstvenim greškama, prelomili meč u svoju korist.

Kragujevčane je do osme pobede u prvenstvu predvodio korektor David Krastev sa 20 osvojenih poena. Filip Stoilović je dodao 17, Mirko Radević je zastao na 14, a Vuk Milutinović na 11 osvojenih poena.

Kod Novosađana je odskočio Lazar Bajandić sa 23 osvojenih poena. Sledili su ga Branko Kopitić sa 13, odnosno Stefan Kokeza i Žarko Ubiparip sa po 11 osvojenih poena.

Šumadinci će ponovo parket hale „Jezero“ istrčati već u subotu od 18 časova, kada će u okviru 12. kola, poslednjeg u ovoj kalendarskoj godini, ugostiti ekipu Takova iz Gornjeg Milanovca.