Neuspešan debi „smečerki“

Odbojkašice Smeča 5 poražene su večeras u svojoj debitantskoj utakmici u Viner Štediša Superligi od ekipe Tenta rezltatom 0:3, po setovima 19:25, 16:25 i 23:25.

„Smečerke“ su odlično startovale, vodile 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu, ali onda domaće preokreću rezultat i prave solidnu prednost koju uspevaju da zadrže do kraja prvog seta (25:19). U drugom setu Obrenovčanke su se već posle drugog tehničkog tajm-auta rezultatski „odlepile“ (16:10) i rutinski privele ovaj period kraju (25:16).

Treći set doneo je veliku borbu. Ekipa Smeča je krenula na sve ili ništa, imala konstantnu prednost sve do samog finiša, kada domaće opet prave brejk i rešavaju pitanje pobednika (25:23).

Ne baš idealan debi za popularne „smečerke“, ali će priliku za popravni imati već u narednom kolu, kada u Kragujevac stiže Jedinstvo iz Stare Pazove, ekipa koja će biti jedan od glavnih rivala Kragujevčankama za opstanak u eliti.

TENT – Smeč 5 3:0 (25:19, 25:16, 25:23)

Dvorana: SKC „Obrenovac“.