Neuspešan vikend za košarkašice Šumadije i Radničkog

kosarka

Kragujevački klubovi u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije imali su prilično razočaravajući vikend. Šumadija je u derbiju kola, pred svojim simpatizerima, poražena od Crvene zvezde, dok je Radnički pretrpeo drugi neuspeh u sezoni na gostovanju Spartaku u Subotici.

„Šumadinke“ su upisale i treći prvenstveni poraz, prvi na domaćem parketu. Crvena zvezda bila je bolji protivnik i slavila sa 68:58 (16:12, 18:20, 15:15, 19:11).

Punih 30 minuta vodila se žestoka borba na parketu hale „Gordana Goca Bogojević“, da bi gošće serijom 11:2, pet minuta pre kraja susreta, stigle na nedostižnih 60:49, što je bilo dovoljno za trijumf.

U pobedničkom timu najefikasnija je bila Katarina Zec sa 17 poena, a odličnu podršku pružila joj je Snežana Bogićević sa 15 poena i 7 skokova.

Kod domaćina Aleksandra Katić je postigla 15 poena, Kristina Milošević 13, Jelena Prvulović osam poena, uz šest asistencija, dok je Milena Laković na sedam poena dodala 14 skokova i sedam osvojenih lopti.

Novi poraz su zabeležile i košarkašice Radničkog, koje su imale neuspešan izlet u Suboticu. Domaći Spartak je slavio sa 69:56 (22:16, 8:10, 21:16, 18:14).

Domaćin je meč otvorio serijom 10:0, da bi Kragujevčanke do kraja prvog dela uspele da uhvate rezultatski priključak, a početkom treće deonice dođu i do izjednačenja (32:32).

Do odlučujuće prednosti Spartak je stigao u poslednjoj četvrtini, kada se serijom 8:1 „odlepio“ na 62:51, što je bilo dovoljno za novi trijumf.

Domaći tim do pobede su predvodile Rada Vidović sa 21 poenom i trio sa po 13 poena Sanela Suturović, Jovana Veselinović i Emeše Vida.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Milica Cvetanović sa 15 poena i 7 skokova i Sanja Dimić sa 13 poena i 8 osvojenih lopti.

Narednog vikenda Šumadiju očekuje teško gostovanje Radivoju Koraću, dok će Radnički dočekati Novosadsku ŽKA.