Nastavak agonije Kragujevčana

Ni promena trenera nije donela željeni boljitak košarkašima Radničkog, koji su na današnjem gostovanju ekipi zemunske Mladosti doživeli svoj šesti uzastopni poraz u Košarkaškoj ligi Srbije, rezultatom 94:102 (20:24, 19:30, 27:22, 28:26).

Baš kao i svi prethodni dueli Kragujevčana i Zemunaca, i ovaj današnji je obeležio veliki broj postignutih poena. Radnički je nakon jako lošeg izdanja u drugoj četvrtini, koje je za posledicu imalo dvocifreni zaostatak, uspeo da uhvati rezultatski priključak u poslednjoj deonici i uvede utakmicu u neizvesnu završnicu, u kojoj se ipak domaćin bolje snašao i došao do vredne pobede.

Uvodni minuti utakmice protekli su u znaku Šumadinaca, koji su početnom serijom od 6:0 jasno poručili Zemuncima da se ne nadaju lakom trijumfu. Ipak, vremenom je ova prednost izabranika trenera Filipa Soceka, koji je danas imao svoje „vatreno krštenje“ na klupi kragujevačkog tima, iščilela, tako da je domaćin sredinom ovog perioda igre preuzeo vođstvo, koje nije ispuštao do odlaska na prvu obaveznu pauzu.

Tokom druge četvrtine prednost zemunskog tima je već poprimila ozbiljne razmere, tako da je Radnički na poluvreme otišao sa dvocifrenim „minusom“ (54:39).

Tek kada su Zemunci početkom treće deonice izbili na maksimalnih „plus 22“ (64:42), Kragujevčani su shvatili da je đavo odneo šalu, pa su znatno odlučnije i agilnije zaigrali u nastavku susreta.

Krenuli su košarkaši Radničkog polako da tope zaostatak, da bi nakon dve vezane trojke Filipa Dumića početkom poslednje četvrtine prišli na samo četiri poena „minusa“ (76:72). Nastavili su Kragujevčani da „sipaju“ sa distance, sve dok u jednom trenutku nisu došli na samo „pola koša“ zaostatka za protivnikom (89:88).

Činilo se da je na pomolu prava drama u finišu susreta, ali je na dva minuta do kraja utakmice Radnički jednostavno stao i više nije mogao da nastavi ovu poteru za domaćinom, koji je poenima Gibsona i Livingstona prelomio meč u svoju korist.

Iskusno krilo Radničkog Marko Đerasimović je sa 27 postignutnih poena poneo epitet prvog strelca utakmice. Filip Dumić je ubacio 24 poena, uz šest pogođenih trojki iz osam pokušaja, dok je kapiten Radničkog Raško Katić zabeležio „dabl-dabl“ – 22 poena i 11 skokova, uz 8 asistencija.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Amerikanac Otis Livingston sa 25 postignutih poena, Andrija Bojić je ubacio poen manje – 24, dok je Šejn Gibson meč okončao sa 21 poenom.

Novu priliku da prekinu niz negativnih rezultata u prvenstvu i dođu do preko potrebnih bodova u borbi za opstanak košarkaši Radničkog imaće u subotu, 26. februara, kada im u goste dolazi pančevački Tamiš.

MLADOST MAXBET – SPD RADNIČKI 102:94 (24:20, 30:19, 22:27, 26:28)