Naisa odnela bodove iz „Jezera“

Rukometašice Radničkog porazom su otvorile sezonu u Super ligi Srbije. Izabranice trenera Rodoljuba Kurandića su na premijeri u svom „Jezeru“ izgubile bodove u susretu sa favorizovanom Naisom – 23:32 (10:15).

Dobro su se držale Kragujevčanke sve negde do polovine prvog poluvremena, kada su se gošće iz Niša odlepile na tri gola razlike (6:9).

Do odlaska na odmor, učenice Ljubomira Obradovića dodatno su uvećale rezultatsku prednost (10:15), da bi sredinom drugog poluvremena pobegle na dvocifrenu disancu (14:25). Bio je to jasan signal da će bodovi pripasti niškom timu, koji je na kraju slavio rezultatom 23:32.

Naisu su do pobede u „Jezeru“ predvodile makedonske internacionalke Simona Stojanovska i Ivana Gakidova sa po 8 postignutih golova. Istakla se i izvanredna Milena Petković na golu sa 18 odbranjenih udaraca.

Na drugoj strani, u ekipi Radničkog najbolji utisak ostavile su kapiten Jasmina Kolak sa 7 i Teodora Veličković sa 6 pogodaka.

I narednu utakmicu Kragujevčanke će odigrati na svom parketu, a rival će im biti Mladost iz Nove Pazove.

RADNIČKI – NAISA 23:32 (10:15)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić.
Sedmerci: Radnički 5 (3), Naisa 6 (6)
Isključenja: Radnički 12 min, Naisa 10 min

RADNIČKI: Nedeljković, Veličković 6, Srećković, Bjelak 1, Stošić, Stepanović 2, Blagojević, Hasanović (3 odbrane), Vlašković , Mikić , Savić (1 odbrana), K. Petrović 4, Agatunović 2, Stoiljjković 1, T. Petrović, Kolak 7.

NAISA: Petković, Đurović 1, Aranđelović, Radović 4, Stojanovska 8, M. Petković (18 odbrana), Ivanović, Stankovski, Stamenković, Nikolić, Filipović, Rajković, Sukur 4, Tasić 7, Mitić, Gakidova 8.