Muta: „Helios nas koštao Evrope“

Radnički u gostima Krki odigrao dobro 35 minuta, a zatim padom koncetracije u poslednjoj deonici, sa samo dvanaest postignutih poena, „poklonio“ Krki bodove i zabeležio „jubilarni“ trinaesti poraz u tekućoj sezoni ABA lige.

Ova ekipa Krke je bila itekako pobediva i nije podsećala igrom i kvalitetom na Džikićevu šampionsku ekipu Evročelendž kupa od prošle godine, ali je imperativ pobede verovatno ukočio goste, koji su trebali još jednog raspoloženog, iskusnog igrača-košgetera, kao što je to „po stare dane“ sinoć bio Goran Jeretin u velikoj pobedi Olimpije nad Partizanom.

Radnički je dobro ušao u meč, silno motivisan, serijom 7:0 nagovestio je mogućnost ostvarenja snova.  Međutim, gosti odmah zbijaju redove, i na seriju Amerikanaca Radničkog odgovaraju Abdul-Hamid i Dragič koji vrlo brzo anuliraju prednost gostiju i vraćaju rezultatski egal.

Saša Bratić je svojim prodorima ove sezone dosta doprineo igri Radničkog pa je njegovim ulaskom Radnički ponovo ušao u seriju. Na njega se nadovezao kapiten Pavković koji trojkom vodi goste na +7, te Sajmon u sledećem napadu i na +9 na početku druge deonice. Na drugoj strani raspoložen je bio Zoran Dragič, koji je i probijao i šutirao sa distance.

Majkl Skot je na parketu proslavljao rođendan sa 16 poena (dva poena 6/7, tri poena 1/1, bacanja 1/2) i  dva skoka za poluvreme.

Boris Bakić se ove sezone puno puta proslavio ulascima sa klupe i odličnim srčanim partijama u napadu, a naručito u odbrani. Njegovim ulaskom Kragujevčani održavaju prednost te se na poluvreme odlazi sa velikih devet poena prednosti. 35:44

U 23. minutu utakmice Skot se bavio i asistencijama, te Radnički odlazi na najviših +12, te se moglo reći da gosti drže konce igre u svojim rukama i da iskusnom smirenom igrom mogu da prelome utakmicu i rutinski je privedu kraju.

Međutim, kako se bližio zvuk sirene, gosti su sve teže pogađali. Naravno, pre svega sa penala, a onda i spolja. Sve je to bilo slobodno, tek koliko da se svi skoncentrišu na Sajmona i njegove poene. E, tada je moralo da se pogodi i nešto spolja.

Početkom poslednje deonice domaći prave seriju 10:4, te je razlika posle dužeg vremena samo dva poena.

Egal je Radnički nekako držao do poslednja dva minuta utakmice, kada je i ono malo koncentracije ponestalo. Zoran Dragič svojim 21. poenom van linije 6,75m odvodi domaće na plus tri, zatim i Abdul Hamid na plus pet, i gosti su imali vremena samo da ubace još jedno slobodno bacanje za konačnih 73:69.

Najzaslužniji za pobedu Krke bio je svakako Zoran Dragič, koji je postigao 21 poen, iskusni Smiljan Pavič 11 poena, te Abdul Hamid 10. Sa druge strane slavljenik Majkl Skot je postigao takođe 21 poen, a pratili su ga Sajmon sa 15 i Saša Bratić sa šest poena.

Miroslav Nikolić, trener Radničkog:

“Bili smo bolji u celom meču, borili smo se jer smo želeli da popravimo skupu grešku protiv Heliosa. Ona nas košta Evrope. Imali smo dobar rezultat, bili smo u igri, ali nismo uspeli da osvojimo pobedu. Meč smo izgubili u samoj završnici, presudila su dva pogotka. Slabo smo branili pik’n’rol, a uz to oni su dobro pogađali i trojke, koje zapravo nisu njihova jaka strana. Izgubili smo vrlo važnu utakmicu“, rekao je Muta posle utakmice u Laškom.

Krka–Radnički 73:69 (21:29, 16:15, 12:13, 24:12)

Dvorana: „Leon Štukelj“.