Mladi radnik šokirao nedovoljno oporavljene Kragujevčane u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Srbije

Odbojkaši požarevačkog Mladog radnika načinili su pravu senzaciju maksimalnim trijumfom na gostovanju kragujevačkom Radničkom u prvoj polufinalnoj utakmici ovogodišnjeg Kupa Srbije – 0:3 (22:25, 18:25, 21:25). Još uvek „roviti“ od posledica virusa koji su „zakačili“ tokom boravka u Rumuniji, Kragujevčani nisu bili u stanju da pruže svoj maksimum u duelu sa „vaskrslim“ Požarevljanima, koji su večerašnjom pobedom u „Jezeru“ napravili veliki korak ka plasmanu u finale Kupa Srbije.

Sam početak meča nije slutio na dobro. Predvođeni večeras izuzetno raspoloženim korektorom Aleksandrom Gmitrovićem, gosti su prvi set otvorili serijom 5:1, ali su potom upali u kontraritam i počeli da greše, što su Kragujevčani iskoristili da preuzmu vođstvo. Uspeli su domaći u jednom trenutku da izbiju i na „plus 4“ (18:14), ali su onda umesto da prelome set u svoju korist omogućili protivniku da se vrati u život. Ključan trenutak koji je odredio ishod ovog seta bio je kad je na servis liniju stao Nemanja Antunović, koji je sa tri odservirana asa trasirao gostima put do početnog vođstva.

Dobro se Radnički držao i u većem delu drugog seta, parirajući silno motivisanim gostima koji su osvajanjem uvodnog seta dobili krila za nastavak meča. I baš kao i u prethodnoj deonici, Kragujevčani su i ovoga puta počeli da gube korak u završnici seta, da bi se na kraju suočili sa nedostižnim zaostatkom. Gosti su ovaj period igre dobili sa ubedljivih 25:18 i preostalo im je samo da u trećem setu dotuku već grogiranog domaćina.

Dovedeni praktično pred svršen čin, izabranici trenera Alekse Brđovića su u trećem setu učinili sve što je u njihovoj moći da ostanu u životu, ali su baš kao i u prethodne dve deonice klonuli u finišu, kada su gosti blokovima Antunovića došli do konačnog trijumfa.

David Krastev bio je ubedljivo najefikasniji u kragujevačkom timu sa 18 osvojenih poena. Sa druge strane, trio dvocifrenih u pobedničkom sastavu predvodio je Aleksandar Gmitrović sa 16 poena, a sledili su ga Jovan Perović je sa 15 i Nemanja Antunović sa 14 osvojenih poena, od toga 7 blokom i 4 sa linije servisa.

Revanš je na programu 27. decembra, a interesantno je da će se pre tog meča ove dve ekipe ponovo sastati već narednog vikenda, u utakmici 10. kola BPŠ Superlige, koja se igra u subotu od 18 časova na parketu Sportskog centra Požarevac.