Mirne mreže u Beogradu

Fudbaleri Radničkog 1923 i Sinđelića odigrali su bez golova (0:0), u utakmici 7. kola Prve lige Srbije.

Susret dve mlade ekipe nije doneo previše uzbuđenja. Kragujevački tim, koga je na ovom gostovanju predvodio Darko Milisavljević, pružio je korektnu igru i imao par solidnih situacija pred golom protivnika, koje nije uspeo da realizuje.

U početnoj fazi utakmice beležimo dva pokušaja sa distance, po jedan na obe strane, koji nisu urodili željenim plodom.

U 30. minutu Đurić se našao u dobroj poziciji pred golom Radničkog, ali je traljavo šutirao.

Na drugoj strani zapretio je Nikodijević snažnim udarcem sa desetak metara koji je završio iznad gola, baš kao i pokušaj Zdravkovića posle kornera nekoliko minuta kasnije.

Do odlaska na odmor još jednom je Vasilije Đurić probao da ugrozi gol Kragujevčana, ali je ponovo loše zahvatio loptu.

U drugom delu susreta fudbaleri kragujevačkog prvoligaša zaigrali su za nijansu ofanzivnije i stvorili par lepih prilika pred golom rivala.

Slađan Nikodijević predstavljao je konstantnu opasnost po gol Sinđelića, a u jednoj situaciji na ivici peterca na njega je startovao golman domaćeg tima Vukašinović, ali je sudija Nikitović procenio da tu nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Samo par minuta kasnije napadač „crvenih“ sjajno je šutirao glavom posle prekida, ali se istakao Vukašinović lepom paradom.

Jednu od retkih šansi za „orliće“ u drugom poluvremenu imao je Goranović, čiji je udarac sa dvadesetak metara završio iznad gola Radničkog.

U finišu susreta Ćirović je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Vukašinović još jednom dobrom intervencijom uspeo da sačuva svoju mrežu.

Na kraju napomenimo i to da je prve minute u dresu Radničkog zabeležio Nebojša Ivančević, poslednje pojačanje kragujevačkog kluba u letnjem prelaznom roku.

SINĐELIĆ – RADNIČKI 1923 0:0

BEOGRAD
Stadion: FK Sinđelić
Sudija: Ivan Nikitović (Ljubić)
Pomoćnici: Njegoš Tubić (Kragujevac), Nemanja Jovanović Džajić (Ub)
Žuti kartoni: Đorđević (Sinđelić), Nikodijević, Vidović, Milenković (Radnički 1923)

SINĐELIĆ: Vukašinović, Bumbar, Dragačević, Đorđević, Branković, Krstić (od 68. Milićević), Goranović, Cakić, Đurić, Tomović (od 46. Radunović), Vučićević (od 85. Sićović).

RADNIČKI 1923: Savić, Grbović, Mijatović, Petrović, Zdravković, Vidović, Kovačević, Ilić, Todorović (od 68. Milenković), Ćirović (od 87. V. Popović), Nikodijević (od 90. Ivančević).

Posle sedam odigranih kola, Radnički 1923 zauzima trinaesto mesto na tabeli Prve lige Srbije sa osam osvojenih bodova.

„Crveni“ će u okviru osmog kola, u nedelju, 8. septembra, ugostiti ekipu Zlatibora iz Čajetine.