Metalac savladan na mišiće

Radnički je održao korak sa Hemofarmom i Partizanom, posle pobede nad Metalcem iz Valjeva. Ovu pobedu su Kragujevčani očigledno sebi upisali još pre početka meča, loše su ušli u meč, i Metalac im je u prvom poluvremenu napravio dosta problema. Na početku meča najopasniji šuter Metalca Sinovec je imao dosta prostora i otvorenih šuteva, što je znao da kazni. Sa druge strane, Radnički je u napadu srljao iz greške u grešku, Majkl Li je izgledao kao da su ga maločas probudili, a Stiven Marković nije mogao da organizuje dobar napad protiv zonske odbrane kojom su Valjevčani potpuno zbunili domaćina. Izmene Aleksić za Markovića i Gadeforš za Lija na polovini prve četvrtine dale su rezultat, i Radnički je smanjio prednost gostiju, koja je u jednom trenutku iznosila čak 14 poena.

Kada se očekivalo da Radnički uđe snažnije u drugu četvrtinu i potpuno preokrene meč u svoju korist, ponovo su njegovi organizatori igre počeli da brljaju u napadu, dok su na drugoj strani briljirali Marojević i Ljubičić, koji su verovatno odigrali najbolji period igre u sezoni, i odlično iskoristili prostor koji im je dat udvajanjem Sinoveca. Ponovo velikih 13 poena prednosti na poluvremenu poslao je jasan signal Radničkom da su gosti došli da naprave iznenađenje.

Treću četvrtinu započeo je ponovo Marković na pleju, i otvorio je na najbolji mogući način-trojkom. Međutim, Metalac je odgovorio na isti način i u tim trenucima publika je imala priliku da gleda vrhunski šuterski obračun najboljih bekova obe ekipe, koji su bili nepogrešivi. Bilo je jasno da je Radnički ušao u treću četvrtinu sa namerom da je ubedljivo dobije, i već tada prelomi meč, ali sa izuzetno raspoloženim Metalcem to je teško išlo. Tada je na scenu stupio najbolji pojedinac ovog meča Šulović, koji je u 6 završnih minuta treće deonice ubacio preko 10 poena, skupio 5 skokova i iznudio 2 faula, i preokrenuo rezultat u korist Radničkog. Sinovec, sa druge strane, u drugom poluvremenu nije uspeo gotovo ništa da pogodi, a i domaćin mu je posvećivao mnogo veću pažnju.

U poslednju deonicu Radnički je ušao sa 3 poena prednosti, ali je Metalac poenima Birčevića, koji je bio možda i najbolji pojedinac u redovima gostiju, držao rezultatski priključak. Možda i ključni trenutak meča bio je peta lična greška upravo Birčevića, kome Stepandić nije uspeo da nađe odgovarajuću zamenu. Od tog momenta Radnički je do kraja samo povećavao prednost, i rezultatski uspeo da zabeleži čak i prilično ubedljivu pobedu.

Radnički – Metalac  87:75  (18:24, 15:22, 30:14, 24:15)

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: 2000.
Sudije: Nešković D., Obrknežević U., Arsenijević R.

RADNIČKI: Lee 14, Miletić 9, Jereminov, Marković 14, Mijatović 3, Gadeforš 2, Šulović 18 (3-3 za tri), Aleksić 5, Špica, Čakarević 18 (3-5 za tri, 10 skokova), Stojačić, Vukosavljević 4 poena. Trener: Miroslav Nikolić.

METALAC: Sinovec 15, Kruščić 2, Bunić 2, Đukanović, Marojević 13, Sekulić, Birčević 15, Savić 3, Trtić 7, Ljubičić 11, Tomašević, Ljubojević 7 poena. Trener: M. Stepandić.