Mega Vizura iznenadila Radnički !!!

U trećem kolu košarkaške Superlige Srbije,  talentovani tim Mege predvođen sjajnim Bobanom Marjanovićem iznenadio Radnički u Kragujevcu. Slaba posećenost u „Jezeru“. Vasilije Micić se probudio u drugom delu, a u domaćoj ekipi falio još jedan raspoložen igrač pored Vajta i Nikolića. Veliko iznenađenje…

Početak utakmice nagovestio je da će Radnički ući ozbiljno u duel i da će kontrolisati utakmicu. Početna prednost Randičkog i dobra igra Vajta i Nikolića opustila je domaće, a motivisani „klinci“ Mege su krenuli da igraju lepu, brzu košarku, sa dosta tranzicije, u kojoj se veoma dobro snašao i Boban Marjanović.

Mega Vizura u drugoj deonici pravi seriju 13-2 i odlazi na velikih plus 9. Tada je već primećena ozbiljna zabrinutost i u malobrojnoj publici i na klupi Radničkog. Šut nije služio domaće u celoj drugoj deonici, a Mega je održavala solidnu prednost. Boban Marjanović je već na poluvremenu imao 17 poena i 9 skokova…Domaći su u drugoj deonici postigli samo deset poena i Mega je imala prednost od plus šest na poluvremenu.

U nastavku se od Radničkog očekivala čvršća igra u odbrani, bolja organizacija napada i bolje zagrađivanje pod sopstvenim košem.

U trećoj četvrtini, mladi dečaci Mega Vizure su nastavili sa dobrom igrom, Marjanović je nastavio da pogađa, pridružio mu se i zaboravljeni Vasa Micić, a i Cakić je bio velika podrška. U redovima domaće ekipe čekalose na još jednog raspoloženog igrača koji bi se pridružio Vajtu i Nikoliću.

Mega je rezultatski dobila i treću deonicu i u odlučujućih deset minuta ušla sa devet poena prednosti.

Radnički nije imao rešenja za Bobija Marjanovića koji je pokazao da je u sjajnoj formi, pa je ekipa Mega Vizure ušla u poslednja tri minuta sa prednošću od devet poena. Promašaji spolja domaćina su se nastavili i Mega je zasluženo slavila.

Radnički je pogodio samo dve „trojke“ iz 28 pokušaja na ovom meču (7%) !!  Ekipa Mege je skokom pokazala veću želju za pobedom. Mladi momci iz Beograda su napravili 43 skoka, od toga deset u napadu, i apsolutno zasluženo nadigrali favorizovani  domaći tim.

U pobedničkom timu Marjanović je imao 29 poena i 15 skokova, a Vasa Micić 19 poena i pet asistencija. U redovima domaćih, najbolji je bio Uroš Nikolić sa 17 poena i pet skokova, a uz njega Teriko Vajt sa 16 koševa.

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 2000.
Sudije: Neškovic, Obrknežević, Pecelj.

KK Radnički – KK Mega Vizura 69:77 (22:24, 18:10, 23:20, 14:15)

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 4, Ćapin 10 , Jović 2, Marković 2, Birčević 9, Borisov 7, Nikolić 17, Krstović, Mijatović 2, Vajt 16, Vuksanović.

MEGA VIZURA: Reljić, Krstić 3, Dangubić 3, Drča 7, Avramović 1, Micić 19, Luković, Tijanić, Cakić 11, Bojić 4, Marjanović 29.

U četvrtom kolu Superlige Srbije, košarkaši Radničkog igraju protiv Crvene Zvezde Telekom u Pioniru, 10. aprila sa početkom u 18h.