„Mega“ Majkl Skot srušio Vizuru

Pred oko hiljadu posmatrača u Hali sportova na Novom Beogradu, košarkaši Radničkog iz Kragujevca teškom mukom posle  produžetka u nedelju popodne nadigrali Mega Vizuru i tako posle određenog vremena zabeležili i pobedu u sportu kojim se bave, 94:97 (23:21, 18:16, 18:24, 20:18, 15:18*).

Iako se očekivala lagana pobeda gostujuće ekipe, nisu tako mislili i domaći, oslabljeni neigranjem jednog od najperspektivnijih igrača na poziciji jedan u našoj košarci, Vase Micića, ali predvođeni odličnim Miljenovićem i Jaramazom, košarkašima Partizana mts na pozajmici. Motivisani mladi lavovi Vizure pružili su čvrst otpor ABA ligašu i bili na ivici iznenađenja.

U prvoj deonici gosti su napadali preko Sajmona,dok igrači Mege nisu skupili u odbrani, a onda su proradile trojke Kragujevčana. U tim momentima osim slabog skoka, sve je izgledalo povoljno za goste. Nakon 16:21 u osmom minutu utakmice, gosti su prestali da igraju i igrači Mege prave seriju 21:5 za devet minuta i odlaze na sedam poena viška.

Sinovec je posle dužeg vremena zaigrao za Kragujevčane, oporavivši se od povrede, te je ušao koliko da osveži ekipu Radničkog. Postiže 4 poena, još uvek rovit i zajedno sa fenomenalnim Skotom vraća Radnički u meč. Na poluvreme se otišlo sa samo 41:37 za domaće.

Ulaskom Bakića u drugom poluvremenu, Radnički dobija na agresivnosti, i Skot je nastavio da pogađa, Radnički odlazi na velikih devet poena razlike pred kraj treće deonice. Dača Mijatović je ušao, nije pogodio njegovu prepoznatljivu „pick and pop“ trojku, te je imao dosta problema sa Muslijem, pa gosti serijom 7:0 smanjuju na samo dva poena minusa na kraju treće deonice.

Poslednja deonica je bila izuzetno loša, veoma slaba košarka, sa dosta tehničkih grešaka i nesigurnim šutem na obe strane, te se u prvih pet minuta poslednje deonice postiglo  ukupno samo dva poena. Finiš regularnog dela utakmice obeležio je Majkl Skot, koji je igrom „jedan na jedan“ održavao egal, dok je Miljenović, na drugoj strani, u stilu najiskusnijih asova, pobednika,  pogodio sve što je šutnuo, i to van linije 6,75m.

Radnički je na minut do kraja imao pet poena viška, ali nepreciznim izvođenjem penala, gosti dozvoljavaju sebi da Miljenović sa penala odlučuje o produžetku. On pogađa oba penala u stilu Dijamantidisa i ulazi se u produžetak. 79:79

Tokom celog produžetka, domaći su vodili, ali su iskusniji gosti pogodili dve trojke i šest penala u poslednjem minutu produžetka, posle dužeg vremena prešli u vođstvo i održali jedan posed razlike, promašajem jednog slobodnog bacanja Miljenovića, koje će, ispostavilo se odlučiti utakmicu. Pavković i Sinovec pogađaju penale i Radnički donosi kući dva nova boda. 94:97

Radnički je dozvolio domaćima 21 skok u napadu, pritom napravivši samo pet defanzivnih skokova u prvom poluvremenu, ukupno 48/28 u skokovima za silno motivisane domaće lavove. Imali su čak 18 asistencija, ali i veoma loš procenat šuta za dva poena (37%) i deset promašenih penala.

Majkl Skot je svakako najzaslužniji za pobedu gostiju sa 29 poena (11/16 iz igre), 11 skokova, 3 ukradene lopte, 3 asistencije i šest pretrpljenih faulova , indeks 39. Pratio ga je Sajmon sa 19 poena i kapiten Pavković sa 15 poena i jedanaest asistencija.

Na drugoj strani, fantastični Miljenović sa 22 poena (4/4 trojke), 6 skokova, 5 asistencija, i Nemanja Jaramaz sa takođe 22 poena, ali i 6 skokova i 7 pretrpljenih faulova. Dušan Čantekin (ex Gavrilović) dodao je 12 poena uz osam skokova.

KK Mega Vizura – KK Radnički 94:97 (23:21, 18:16, 18:24, 20:18, 15:18*)